Reklama
Forum Młodych Bibliotekarzy po raz pierwszy zawitało na Śląsk – od razu do Zabrza Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 08 września 2022 15:36

CZYTELNICTWO. W postindustrialnej przestrzeni Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza zainaugurowano dzisiaj 14. Forum Młodych Bibliotekarzy. Wydarzenie, odbywające się po raz pierwszy na Śląsku, skupiło ok. 130 uczestników z całej Polski, którzy mają „Bibliotekę w Sercu”. Spotkanie jest doskonałą okazją do rozwijania swoich umiejętności zawodowych, wymiany dobrych praktyk i doświadczeń, a także nawiązania przyjaźni z ludźmi, którzy swoją pracę wykonują z pasją.

 

Po serii ciekawych wykładów w Łaźni Łańcuszkowej dla bibliotekarzy zaplanowano panel dyskusyjny „B jak Biblioteka”, który zostanie przeprowadzony w Kopalni Guido, 320 metrów pod ziemią, a jego gościem specjalnym będzie Łukasz Wojtusik, dziennikarz RMF Classic, autor podcastu literackiego „Alfabet Wojtusika”. Drugi dzień Forum będzie odbywał się w Katowicach.

14. Forum Młodych Bibliotekarzy organizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczna w Zabrzu oraz Biblioteką Śląską w Katowicach. Patronat honorowy nad Forum objęli: prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

 
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA