NOWY GŁOS W KIOSKACH: Jak rozwiązać problem zarzucania całego miasta zużytymi oponami? Okradła McDonaldsa. Pierwsze rodziny złożyły wnioski o dodatek węglowy. Dlaczego fachowy personel placówek opiekuńczych zaczyna odchodzić z pracy? Poczta to czy sklep? Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 18 sierpnia 2022 18:38

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartku do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer drukowanego GŁOSu – jedynego, profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Gazetę można także kupić on-line na stronie www.eprasa.pl

Wśród przygotowanych artykułów polecamy dziś szczególnie następujące publikacje:

- KUKUŁCZE JAJA Z GUMY – na pierwszej stronie naszego tygodnika czołówkowy artykuł o tym, że gmina nie ma pomysłu na rozwiązanie problemu starych opon podrzucanych przez nieodpowiedzialnych mieszkańców na zwykłe śmietniki osiedlowe. Gumy szpecą krajobraz, a za ich utylizację muszą płacić wspólnoty mieszkaniowe. Niestety, swoją pewną decyzją gmina tylko spotęgowała problem.

- OKRADŁA McDONALDSA – pracownica zabrała nocą z firmowego sejfu 12 tys. zł.

- PO PIENIĄDZE NA WĘGIEL – już pierwszego dnia naboru około 200 zabrzańskich rodzin złożyło wnioski o dopłatę do ogrzewania.

- SCHODY POSZŁY POD MŁOT – ruszyła w końcu długo odwlekana kolejna część modernizacji Parku Miejskiego przy ul. Dubiela.

- KTO RZUCI KOŁO RATUNKOWE? – z zabrzańskich placówek opiekuńczo – wychowawczych odchodzi wykwalifikowany personel, bo z powodu zmiany prawa krajowego zarabia grosze. Czy władze miejskie znajdą pomysł na zatrzymanie eksodusu?

- ORZEŹWIAJĄCA MGIEŁKA – w Zabrzu pojawią się kolejne, nowoczesne zraszacze powietrza. Na upał są idealne.

- WYPRAWY PO LIST – czy to wciąż jest jeszcze poczta czy już sklep, w którym jest „szwarc, mydło i powidło”?

- CO PIES MA NA MYŚLI? – wraz z fachowcami z zabrzańskiego Psitula podpowiadamy, jak czytać mowę ciała i sygnały dawane przez czworonożnego przyjaciela.

Jak zwykle nie brakuje też publikacji z dziedziny szeroko rozumianej kultury w mieście, a także zapowiedzi ciekawych wydarzeń. W artykule TRZY OBIEKTYWY piszemy o ciekawej wystawie fotograficznej autorstwa trzech artystek.

Tradycyjnie też przekazujemy najnowsze wiadomości z lokalnego sportu, w tym oczywiście o sytuacji Górnika Zabrze po przegranym meczy ze Stalą Mielec i przed kolejnym pojedynkiem z Legią Warszawa? Szczegóły w artykule PÓŁ GODZINY, NIC WIĘCEJ.

 

Najnowszy GŁOS to wiele stron najświeższych, najważniejszych i najciekawszych informacji z życia miasta. Zapraszamy do wszystkich kiosków i salonów prasowych oraz na www.eprasa.pl

 
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA