Reklama
Dziś Dzień Pszczół, czyli miodowe spotkania, gry i warsztaty Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    niedziela, 07 sierpnia 2022 07:18

 

Miejski Ogród Botaniczny oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają dzisiaj (niedziela) od godziny 10 zapraszają na Dzień Pszczół. W programie imprezy w placówce przyul. Piłsudskiego 60 (bezpośrednie sąsiedztwo stadionu Górnika) znajdą się spotkania ze znawcami tematyki pszczół i pszczelarstwa, a także ciekawe warsztaty, wśród których ofertę dla siebie znajdą zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi fascynaci pszczelego świata.

I tak, o sekretnym życiu pszczół opowiedzą Urszula Mazurowska oraz Paulina Płatkowska – autorka książki „O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą”. Na najmłodszych czekać będzie także spotkanie z Kicią Kocią. Z kolei wydawnictwo Dwie Siostry przygotuje specjalną wystawę plenerową z ilustracjami z książki Piotra Sochy „Pszczoły”. Przede wszystkim będzie jednak wiele ciekawych zajęć (robótki na paluszkach, budowanie domków dla owadów, zdobienie toreb ekologicznych czy też trash-art, czyli budowanie z elektrośmieci), nie zabraknie również gier, przypinek i linorytu. Nadto będą rozdawane nasiona roślin miododajnych, które można w łatwy sposób posadzić na parapecie w doniczce lub na ogródku.
Wielki finał odbędzie się o godz. 16, kiedy to orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego, pod batutą Henryka Mandrysza, wykona „Pszczółkę Maję”.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA