Reklama
Przedszkole na os. Kopernika po gruntownej termomodernizacji. Kosztowała blisko 4 mln zł Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 29 czerwca 2022 17:19

INWESTYCJE. Zakończyła się termomodernizacja Przedszkola nr 36 w Zabrzu przy ul. Heweliusza 36 na os. Kopernika. Prace remontowe trwały ponad rok – od stycznia 2021 roku do kwietnia 2022 br. Teraz dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola mogą korzystać z odnowionej placówki i nowych udogodnień. Roboty wykonało Przedsiębiorstwo Remontowo - Budowlane „A. Piaskowski i Spółka” z Dąbrowy Górniczej. Całość prac kosztowała blisko 4 mln zł.

 

– Bardzo się cieszę i gratuluję całej społeczności przedszkolnej tej odnowionej placówki. To bardzo ważne, by mali zabrzanie wychowywali się i uczyli w dobrych warunkach i przyjaznej atmosferze. Każde pozytywne doświadczenie przedszkolaków przełoży się w przyszłości na sukcesy uczniów – komentowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, symbolicznie otwierając dziś wraz z przewodniczącą Rady Miasta Łucją Chrzęstek – Bar wyremontowaną placówkę.

Wykonane prace objęły termomodernizację obiektu w tym docieplenie oraz tynkowanie ścian zewnętrznych z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, remont tarasu zewnętrznego, wymianę i częściową zabudowę świetlików dachowych, remont instalacji elektrycznej oraz wentylacji budynku wraz z klimatyzacją. Dostosowano też budynek do wymagań wynikających z obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Wybudowano także podjazd dla osób niepełnosprawnych.

 
Zobacz także

» Niemiecki waltornista u przedszkolaków

OS. KOPERNIKA. Dzieci z Przedszkola nr 36 w Zabrzu wystawiły w czwartek jasełka połączone z kolędowaniem. Maluchom udzielił się świąteczny nastrój, tym bardziej, że koncert Kolędy Świata uświetnił muzyk Orkiestry Symfonicznej Radia...

» Maluchy zaśpiewają kolędy i pastorałki

OS. KOPERNIKA. Aniołki są cykliczną imprezą, której celem jest pielęgnowanie śląskich tradycji. W ramach wydarzenia w najbliższy czwartek o godz. 13.30 odbędzie się III Między Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Do kościoła...
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA