Na co dzień zabrzańscy druhowie ratują nasze życie i dobytek, wydostają ofiary z ognia, zalanych domów i rozbitych samochodów. Dziś uroczyście świętowali Dzień Strażaka Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 16 maja 2022 20:39

SŁUŻBY RATOWNICZE. Choć oficjalnie Dzień Strażaka przypada zawsze 4 maja, to tym razem oficjalne uroczystości z tej okazji odbyły się w Zabrzu dzisiaj. Podczas akademii odbywającej się na placu przy centralnej remizie w naszym mieście, była okazja do podziękowania za ofiarną służbę oraz wręczenia nagród i awansów zabrzańskim strażakom. Podkreślmy, że w tym roku strażacy obchodzą także jubileusz 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej, jako formacji mundurowej powołanej do życia po zmianach ustrojowych w kraju. Podczas uroczystości wręczono druhom awanse, wyróżnienia oraz medale. Przekazano także nominacje przyznania świadczeń ratowniczych zabrzańskim emerytowanym ochotnikom.

– Dzisiejsza uroczystość pozwala mi złożyć na ręce zabrzańskich strażaków podziękowania za pełnione obowiązki na rzecz naszego miasta oraz za ogromne poświęcenie się służbie pożarniczej. Ponad dwa tysiące akcji, które odnotowaliśmy w tamtym roku, stanowi dowód ciężkiej pracy naszych strażaków. Jesteśmy przy pożarach, wypadkach a także pomagamy osobom dotkniętym działaniami zbrojnymi w Ukrainie. Nie zapominamy także o ochotniczych strażakach, którzy pracują z nami ramię w ramię. Dziękuję wam raz jeszcze za trud oraz poświęcenie dla dobra drugiego człowieka – mówił w trakcie uroczystości st. bryg. Tomasz Bajerczak, komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

– Dziękuję za stałą gotowość, profesjonalną i pełną poświęceń służbę na rzecz naszego miasta oraz jego mieszkańców. Z uznaniem obserwuję sprawność zabrzańskiej jednostki i postawę strażaków, którzy cechując się zaangażowaniem, dokładają wszelkich starań w celu zapewnienia bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Akcje ratowania życia i zdrowia, niesienia pomocy ofiarom wypadków, pożarów czy klęsk żywiołowych to zadania ambitne, ważne i wymagające niezwykłej odwagi – mówiła z kolei prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

 
Zobacz także

» Auto i drzewo w ogniu

POŻAR. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj na ulicy 3 Maja w okolicach wejścia na targowisko. W ogniu stanął samochód renault. Właściciel miał problemy ze zduszeniem płomieni. Z pomocą ruszyli kierowcy innych aut a nawet jeden z...

» Pożar na Helence

STRAŻ POŻARNA. Dziś wczesnym ranem a właściwie w nocy bo przed godz. 3, strażacy musieli wyjechać do akcji na osiedle Helenka. Paliło się mieszkanie w  budynku wielorodzinnym przy ulicy Bolesława Prusa. Na miejsce udały się cztery...

» Administrator grupy internetowej rozpętał prześmiewczą akcję przeciw strażakom, bo ci celebrowali Boże Ciało

KONTROWERSJE. Do niespotykanego ataku słownego na druhów-ochotników ze straży pożarnej w Grzybowicach oraz na prezentowane przez nich wartości chrześcijańskie doszło na internetowej grupie społecznościowej "Zabrze dla każdego"....

» Blisko 40 strażaków walczyło z pożarem składowiska tonerów przy ul. Szybowej. Trwa dogaszanie pogorzeliska

POŻARY. Aż 39 strażaków z Zabrza i Bytomia (w sumie 10 zastępów ratowniczo-gaśniczych) uczestniczyło od rana w gaszeniu pożaru rozległego składowiska zużytych tonerów z drukarek komputerowych. Akcja prowadzona była na terenie zakładu...

» Kamienica przy ulicy Nocznickiego: jedna noc, dwa pożary!

AKCJA SŁUŻB RATOWNICZYCH. Policja wyjaśnia sprawę dwukrotnego pożaru w piątkową noc w budynku przy ulicy Nocznickiego. Po raz pierwszy ogień wybuchł tam w jednej z piwnic po godzinie 21. Na miejsce zostali natychmiast skierowani...
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA