KORONAWIRUS

koronawirus
I kto tu jest ekobohaterem? Nauka z klasą: szkoła walczy o 20 tysięcy złotych nagrody Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    czwartek, 20 stycznia 2022 17:29

 

Handlowi giganci dbają głównie o rachunek ekonomiczny, ale równocześnie chcą być postrzegani, jako firmy odpowiedzialne ekologiczne i chętnie angażują się w akcje wizerunkowe o takim wydźwięku. Na ten przykład sieć Kaufland - z okazji dwudziestolecia swej obecności w Polsce – zaprosiła uczniów z całego kraju, by przygotowali prace plastycznej pod tytułem Jestem Ekobohaterem. Spośród zgłoszonych prac konkursowa kapituła wybrała czterdzieści najlepszych, z których połowa – po przeprowadzeniu głosownaia w internecie - wywalczy nagrodę główną: 20 tysięcy złotych dla swoich szkół, z przeznaczeniem na zakup wyposażenia wspierającego edukację ekologiczną! Wśród prac ubiegających się o tę sowitą dotację jest zawadiacki rysunek pochodzący ze Szkoły Podstawowej nr 13 im. Alfreda Szklarskiego w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach.

- Zatrzymanie postępujących zmian klimatu to obecnie jedno z największych wyzwań, dlatego tak ważne są proste działania, dzięki którym chronimy środowisko i jego cenne zasoby. Cieszy nas bardzo, że temat konkursu zainspirował wielu uczniów do refleksji na temat ekologii. Ich prace są najlepszym dowodem na to, że ekobohaterem może być każdy z nas poprzez codzienne czynności, takie jak: prawidłowa segregacja odpadów, używanie toreb wielokrotnego użytku czy poruszanie się rowerem zamiast samochodem. Mamy nadzieję, że ta refleksja będzie towarzyszyć uczniom przez kolejne lata, a wygrana w konkursie pozwoli szkołom sfinansować wyposażenie, dzięki któremu nauka o ekologii będzie jeszcze ciekawsza – tłumaczyMaja Szewczyk, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej w Kaufland Polska.
Internetowe głosowanie (firma.kaufland.pl/odpowiedzialnosc/nauka-z-klasa) potrwa do 31 stycznia, a jego wyniki mamy poznać do 9 lutego. (ws)


Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 3 z 20 stycznia 2022 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA