KORONAWIRUS

koronawirus
Budżet Obywatelski - przed nami głosowanie! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    piątek, 08 października 2021 10:57

INWESTYCJE. Trwa VIII edycja Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. 1 października poznaliśmy ostateczną listę projektów, które zostaną skierowane pod głosowanie. 29 października dowiemy się, które z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach VIII edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego zostaną zrealizowane. Do podziału czeka 5 mln 725 tys. zł. Kwota ta podzielona zostanie na 18 puli dzielnicowych oraz pulę ogólnomiejską o wartości 1 mln zł. Przed nami głosowanie. Ten etap rozpocznie się już w najbliższy czwartek – 7 października i potrwa dwa tygodnie – do 22 października.Pozytywną ocenę przeszło ostatecznie 70 wniosków (pełna lista m.in. w drukowanej wersji tygodnika). Negatywna ocena prawno-techniczna zapadła w przypadku 20 wniosków, a jeden wniosek został wycofany przez samego wnioskodawcę. Mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na dziewięć projektów ogólnomiejskich, w tym m.in. na boisko wielofunkcyjne, doposażenie wszystkich jednostek OSP w Zabrzu, strefy odpoczynku, sportu i rekreacji w Zaborzu Północ, Zaborzu Południe i Pawłowie czy też montaż dystrybutorów wody w szkołach podstawowych na terenie Zabrza (“Zdrowa woda dla każdego ucznia”) oraz 61 projektów dzielnicowych.

Najwięcej projektów, bo po dziesięć, skierowano do głosowania w dzielnicy Centrum Północ, gdzie zabrzanie będą mogli zagłosować m.in. na: modernizację boiska wielofunkcyjnego i terenów zielonych przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zabrzu; budowę „siłowni pod chmurką”; wykonanie oświetlenia tradycyjnego wzdłuż rzeki Bytomki od ulicy Trocera czy też optymistyczny plac zabaw Przedszkola nr 46.

Sześć wniosków zostanie poddanych głosowaniu w dzielnicy Guido. Mają tu szansę powstać m.in.: plac zabaw z siłownią zewnętrzną; oświetlenie solarne dla terenów zielonych czy też wyposażenie Parku im. rtm. Witolda Pileckiego w wielofunkcyjne ławki fitnes.

Celem głosowania, które rozpocznie się w naszym mieście 7 października, będzie wybór projektów, które następnie zostaną zrealizowane w ramach VIII edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie przeprowadzone zostanie w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza dostępnego z każdego miejsca poprzez standardowe przeglądarki stron www. Będzie też możliwość oddania głosu za pośrednictwem formularza papierowego w siedzibie Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Powstańców Śląskich 5-7.

W głosowaniu może wziąć udział każdy zabrzanin bez względu na wiek (w tym dzieci i młodzież), a nawet zabrzanie przebywający za granicą. Nie ma już bowiem wymogu posiadania meldunku w Zabrzu, wystarczy sam fakt utożsamiania się z naszym miastem.

(szczegóły tutaj)


 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA