KORONAWIRUS

koronawirus
Spółka tramwajowa ogłosiła przetarg na wykonanie modernizacji kolejnego torowiska w Zabrzu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 10 września 2021 20:39

REMONTY TOROWISK. Tramwaje Śląskie ogłosiły w kończącym się tygodniu przetarg na przebudowę infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Wolności w Zabrzu – od skrzyżowania z ul. Floriana (okolice browaru) do granicy z Rudą Śląską. Prace obejmą ok. 8 km toru pojedynczego i potrwają rok. Zakres robót podzielono na trzy odcinki. Pierwszy rozpoczyna się w rejonie browaru przy ul. Wolnośc, na wysokości przystanku Zabrze Św. Floriana, a kończy za peronem „Zaborze Elektrociepłownia”, na wysokości budynku przy ul. Wolności 418.

 

Drugi odcinek rozpoczyna się około 150 metrów przed skrzyżowaniem ul. Wolności z ul. Wyciska, na wysokości budynku przy ul. Wolności 446. Przylega do niego projektowane pętla Lompy oraz około 120 metrowy odcinek torowiska na wschód za nią. Koniec zakresu wyznacza wjazd pod market Aldi.

Trzeci, ostatni odcinek rozpoczyna się około 150 metrów na wschód od skrzyżowania ul. Wolności z wiaduktem nad DTŚ (naprzeciw marketu Lidl), na wysokości budynku przy ul. Wolności 518 i biegnie do granicy miast Zabrze – Ruda Śląska. Całość zostanie połączona z nowo wybudowanym odcinkiem torowiska w Rudzie Śląskiej (w miejscu pierwszego słupa trakcyjnego posadowionego około 40 metrów na wschód od skrzyżowania ul. Zabrzańskiej z ul. Chryzantem).

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA