KORONAWIRUS

koronawirus
Odnowiona Kawiarnia Artystyczna w DMIT uwodzi nie tylko smakiem Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 02 sierpnia 2021 21:03

KULTURA I KULINARIA. Na gastronomicznej i kulturalnej mapie Zabrza przybył nowy lokal – od kilku dni przy Domu Muzyki i Tańca działa kompletnie odnowiona Kawiarnia Artystyczna. Można tu dobrze zjeść, zaczynając już od śniadania, pokosztować słodkości, a także wybrać coś z szerokiej gamy napoi. Każdego czwartku będą też występy artystyczne muzyków. Nowa kawiarnia to efekt szerszej modernizacji DMiT, która miała miejsce na przestrzeni ostatniego roku, a objęła też m.in. kompleksowy remont sanitariatów.

 

W oficjalnym otwarciu nowego lokalu w DMiT udział wzięli m.in.: przedstawiciele zabrzańskiego samorządu z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, jej zastępcą Krzysztofem Lewandowskim, przewodniczącą Rady Miasta Łucją Chrzęstek - Bar wraz z radnymi oraz dyrektor DMiT Wiesław Śmietana.

Warto wspomnieć, że w 2019 roku minęło 60 lat działalności Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Zaczęło się w 1959 r. tradycyjną górniczą Barbórką, ale już w lutym następnego roku wystąpił tu Artur Rubinstein. Potem do Zabrza przyjechali m.in. Leonard Cohen, Chris de Burgh, B. B. King, Chick Corea, a także Jose Carreras i Montserrat Caballe, June Anderson, Michele Legrand. Śpiewali Buena Vista Social Club, Chór Aleksandrowa, Electric Light Orchestra, grali Pat Metheny, Paco de Lucia, Andy di Meola i Chris Botti. Swoje dni mieli fani Tangeredream, Smokie, Procol Harum, Marillion, Scorpionsów, orkiestry Glenna Millera i wiele innych zespołów, grup muzycznych i solistów światowej rangi. W tej galerii sław nie brakuje oczywiście polskich twórców z zabrzaninem Krystianem Zimermanem. Bywali również artyści opery i baletu, rewii na lodzie, kabaretu, cyrku oraz znani politycy.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA