KORONAWIRUS

koronawirus
Dzisiaj wielkie otwarcie części naziemnej Sztolni Królowa Luiza: gra terenowa, pokazy ratownicze, diabelski młyn, koncert Bovski... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 02 lipca 2021 12:28

O godzinie 14 nastąpi otwarcie strefy Carnall, a więc naziemnej części Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. To zespół powierzchniowych zabudowań kopalnianych z przełomu XIX i XX wieku, które były rewitalizowane na przestrzeni minionych lat i stopniowo oddawane do użytku. Wśród niedostępnych do tej pory obiektów, które zyskały drugie życie, należy wymienić m.in. maszynownię szybu Prinz Schönaich ze zlokalizowaną w niej unikatową wystawą poświęconą ratownictwu górniczemu i zagrożeniom w kopalniach. Dodatkową atrakcją (kolejnym unikatem w skali Europy!) jest wyremontowana parowa maszyna wyciągowa szybu Carnall, czynna niezmiennie od 1915 roku.

 

Jaki program przygotowano na otwarcie Carnalla? Oto one: emocjonująca gra terenowa Misja Ratownicza dla tych młodszych; nowa strefa gastronomiczna Zmiękczalnia, warsztaty z udziałem grupy teatralnej Lufcik na Korbkę; pokazy ratownicze (w tym symulator kapsuły ratowniczej); diabelski młyn; koncerty Jareckiego (godz. 19) i gwiazdy wieczoru Bovski (godz. 20), a na zakończenie didżej set. Wstęp jest wolny!

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA