KORONAWIRUS

koronawirus
Samorządowa opozycja uruchomiła internetowy serwis, który oczami mieszkańców ma pokazywać mankamenty Zabrza Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 05 czerwca 2021 21:05

INICJATYWY. Radna i szefowa klubu radnych Koalicji Obywatelskiej wspólnie ze Stowarzyszeniem Nowe Zabrze uruchomiła serwis internetowy NaprawiamyZabrze.pl, który jest rozwinięciem facebookowego fanpage o tej samej nazwie. Jak twierdzi pomysłodawczyni, stworzenie serwisu jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i umożliwia im zgłaszanie problemów występujących w naszym mieście. Czy nie jest to jednak zakamuflowany nieco pomysł samorządowej opozycji na uderzenie w rządzącą miastem prezydent?

 

- Jako radna Rady Miasta w Zabrzu, wielokrotnie spotykałam się z prośbami mieszkańców dotyczącymi uruchomienia serwisu internetowego, który umożliwiłby zgłaszanie do odpowiednich jednostek problemów, z którymi mieszkańcy spotykają się każdego dnia. Często słyszałam również, że mieszkańcy widzą nieprawidłowości, jednak nie wiedzą do kogo i w jaki sposób mogą je zgłaszać. Pandemia i brak możliwości spotkań z mieszkańcami, wzmocniły poczucie, że taki serwis internetowy jest potrzebny mieszkańcom. Władze Zabrza nie wyszły z taką inicjatywą mimo, że mają do dyspozycji spory budżet. W związku z tym, wspólnie z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Nowe Zabrze, postanowiliśmy taki serwis przygotować sami. Mamy nadzieję, że będzie on pomocny samym urzędnikom w rozeznaniu problemów, z którymi borykają się mieszkańcy – wyjaśnia Agnieszka Rupniewska,  przewodnicząca Klubu Radnych Koalicja Obywatelska - Nowe Zabrze.

Rzecz w tym, że opozycja nie ma żadnych realnych narzędzi do "naprawiania" zgłoszonych problemów. Mogą to uczynić wyłącznie służby podległe prezydent Zabrza. Czy wywoływane do tablicy będą chciały przyjąć "zlecenia" opozycji? Obserwując starcia w Radzie Miasta wydaje się to niemal niemożliwe. Temat postaramy się rozwinąć w najbliższym wydaniu drukowanego GŁOSu. 

 
Zobacz także

» Agnieszka Rupniewska – kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Zabrza zapoczątkowała swą kampanię z impetem

WYBORY SAMORZĄDOWE. Kampania wyborcza do samorządu dopiero leniwie rozkręca się w Zabrzu, tymczasem z wielkim impetem ruszyła do działania Agnieszka Rupniewska - kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Zabrza. W ciągu zaledwie...
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA