KORONAWIRUS

koronawirus
Dlaczego w tym roku Dzień Strażaka w Zabrzu świętowano w Dzień Dziecka? Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 02 czerwca 2021 00:30

UROCZYSTOŚCI. Dopiero wczoraj (1 czerwca) na terenie zabrzańskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Normalnie święto to jest obchodzone 4 maja, jednakże w tym roku z racji ograniczeń pandemicznych przesunięto nagradzanie i odznaczanie najbardziej zasłużonych druhów na nieco późniejszy czas.

 

W uroczystości udział wziął Jacek Kleszczewski - komendant wojewódzki, szefowie zabrzańskiej policji i straży miejskiej, a także przedstawiciele władz miejskich. Jak zawsze było bardzo odświętnie: odegrano hymn narodowy i podniesiono flagę państwową na maszt. Komendant Miejski PSP w Zabrzu Tomasz Bajerczak rozpoczął spotkanie minutą ciszy ku czci wszystkich poległych strażaków, a także członków ich rodzin, szczególnie ofiar trwającej pandemii. Następnie wręczono odznaczenia państwowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe blisko 60 funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym nie tylko z Zabrza, ale z całego województwa śląskiego.

Przy okazji tej pierwszej uroczystości pod rządami nowego komendanta zabrzańskich strażaków, ten podziękował za współpracę zabrzańskim drużynom ochotników oraz służbom współdziałającym w utrzymaniu bezpieczeństwa w mieście. Nie szczędził także słów wdzięczności dla zabrzańskiego samorządu, który konsekwentnie wspiera finansowo tutejszych druhów i ratowników.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA