KORONAWIRUS

koronawirus
Po ponad roku seniorzy „Pomocnej Dłoni” wreszcie mogą spotkać się z bliskimi. Na razie przez pół godziny Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    niedziela, 16 maja 2021 23:22

KORONAWIRUS. 14 miesięcy trwała rozłąka starszych pacjentów Zabrzańskiego Centrum Opieki Długoterminowej (bardziej znane pod nazwą „Pomocna Dłoń”) z rodzinami. Od minionego tygodnia seniorzy znów mogą spotykać się z najbliższymi. Wizyty odbywają się oczywiście według ścisłych procedur epidemicznych. Decyzję o wznowieniu odwiedzin podjął zarząd Szpitala Miejskiego w Zabrzu, do którego należy ta placówka, mieszcząca się przy ul. Janika 18 na Zaborzu.

 

- Bezpieczeństwo pacjentów i personelu jest wciąż naszym priorytetem. Kontakty z bliskimi są niezwykle ważne w terapii, dlatego zdecydowaliśmy o wznowieniu odwiedzin, które będą przebiegać według ściśle określonych procedur epidemicznych. Mam nadzieję, że jest to początek powrotu do normalności dla nas i naszych pacjentów - mówi dr Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Odwiedziny przebiegają według wytycznych opracowanych przez zespół ds. zakażeń Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Odbywają się w specjalnie do tego przeznaczonym pokoju, wietrzonym i dezynfekowanym po każdym spotkaniu. Rodziny przed wejściem do ośrodka przechodzą pomiar temperatury, wypełniają też ankietę epidemiologiczną oraz dezynfekują dłonie. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Spotkanie trwa pół godziny. - Nie wymagamy, żeby odwiedzający byli już po szczepieniach przeciwko Covid-19. Z oczywistych powodów byłoby to jednak wskazane - mówi prezes Mariusz Wójtowicz.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA