KORONAWIRUS

koronawirus
Kolorowe balony i moc optymizmu przed Urzędem Miejskim w Zabrzu. O co chodzi? Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 11 maja 2021 21:42

EDUKACJA. Przed zabrzańskim Ratuszem przy ul. Religi 1, zainaugurowano w poniedziałek lokalne obchody X jubileuszowego święta optymizmu. Dyrektorzy funkcjonujących w naszym mieście optymistycznych przedszkoli powitali mieszkańców kolorowymi balonami oraz pozytywnym przesłaniem. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, dyrektorzy przedszkoli oraz naczelnik wydziału oświaty UM Ewa Wolnica.


W ramach tegorocznych obchodów święta, w Ratuszu stanęło optymistyczne krzesło, na którym każdy chętny może usiąść i wylosować pozytywną myśl. W samo zaś południe rozpoczęła się także konferencja online z udziałem m.in.: przedstawicieli zabrzańskiego samorządu, Kędzierzyna-Koźla, Bolesławca oraz Warszawy.

Na tle Polski, to właśnie w Zabrzu funkcjonuje najwięcej przedszkoli, które uzyskały certyfikat „Optymistyczne Przedszkole”. Autorkami programu są Irena Dzierzgowska i Mire¬la Nawrot. Materiał, zgodnie z którym pracują placówki, oparty jest na psychologicznych, pedagogicznych i filozoficznych pod-stawach pracy z dzieckiem przedszkolnym.

W naszym mieście o licencję pozwalającą przystąpić do grona optymistycznych przedszkoli starają się aktualnie kolejne dwie placówki: przedszkola nr 34 oraz 48.

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA