28 września TAURON Speedway Euro Championship na Stadionie Śląskim. Emocje będą jeszcze większe niż przed rokiem! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    czwartek, 05 września 2019 09:25

ŻUŻEL. 28 września w Chorzowie poznamy Mistrza Europy na żużlu. Wszystko jest jeszcze możliwe, o tytule nadal marzy kilku zawodników. Zanosi się więc na ściganie na najwyższym poziomie. Kibice mogą też liczyć na pozasportowe atrakcje – tego dnia warto pojawić się w Parku Śląskim i na Stadionie Śląskim już kilka godzin wcześniej.

28 września w Chorzowie odbędzie się finałowa runda Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu - TAURON Speedway Euro Championship. Sportowcy wrócą po roku na obiekt wręcz stworzony dla czarnego sportu. Mamy nadzieję na wielkie emocje, które rozpalą śląską publiczność. Zapowiada się, że na chorzowskim obiekcie zjawi się kilkadziesiąt tysięcy widzów.


Rok temu najlepsi w Europie żużlowcy rywalizowali na Stadionie Śląskim 15 września. Obiekt piłkarsko-lekkoatletyczny został przystosowany do wymagań żużlowych zmagań. Wcześniej, przez kilkanaście dni, kilkadziesiąt osób pod kierownictwem Jacka Gajewskiego od podstaw stworzyło tor, na którym – jak udowodnił rozegrany wcześniej, niejako „na rozgrzewkę”, mecz Polska - Reszta Świata – z powodzeniem można się ścigać. Zawodnicy byli pod wrażeniem tego, jaki efekt udało się osiągnąć, a rywalizacja mogła rozstrzygnąć się w prawdziwej sportowej atmosferze. Organizatorzy również w tym roku dołożą starań, by tor został znakomicie przygotowany do zawodów. Mają w tym wieloletnie doświadczenie.


Rok temu Mistrzem Europy, po wieńczących cykl zawodach na Stadionie Śląskim, został Duńczyk Leon Madsen. W tym roku gospodarzami trzech pierwszych odsłon TAURON Speedway Euro Championship były Güstrow, Toruń, Vojens. 10 sierpnia w Vojens prym wiedli Duńczycy. Wygrał Mikkel Michelsen, trzecie miejsce zajął Nicki Pedersen. Rozdzielił ich zdobywca drugiego miejsca – nasz zawodnik Kacper Woryna.
Po trzech odsłonach na czele klasyfikacji znajduje się Rosjanin Grigorij Łaguta z 34 punktami. Tuż za nim znajdują się Duńczycy – Nicki Pedersen (33 punkty) i Mikkel Michelsen (29 punktów). Miejsca czwarte i piąte zajmują Polacy Bartosz Smektała (29 punktów) i Kacper Woryna (29 punktów). Wszystko wskazuje na to, ze właśnie w tym doborowym gronie rozstrzygnie się rywalizacja o tytuł i miejsca na podium.
Zeszłoroczny sukces organizacyjny finału TAURON Speedway Euro Championship sprawił, że żużel w Chorzowie zyskał aprobatę wśród zawodników, działaczy oraz kibiców. Naturalnym posunięciem była więc decyzja o ponownym rozegraniu finałowej rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy na stadionie, który może pomieścić niemal 50 tys. widzów. Rok temu najlepszych w Europie żużlowców oklaskiwała 30-tysięczna publiczność i miliony przed telewizorami.


Na tym wspaniałym żużlowym święcie 28 września nie może zabraknąć żadnego fana czarnego sportu ze Śląska i południowej Polski. Kibiców czeka ogrom emocji, a doświadczą tego na niesamowitym obiekcie. „Kocioł Czarownic” jest kolebką polskiego sportu. W Chorzowie odbywały się finały imprez mistrzowskich w wielu dyscyplinach sportowych. Historyczne zwycięstwa polskich piłkarzy nad ZSRR czy Anglią oraz złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu, zdobyty przez Jerzego Szczakiela, sprawiły, że atmosfera Stadionu Śląskiego była i jest niesamowita.


Organizatorzy przygotowali tego dnia również wiele atrakcji pozasportowych. Na obiekcie i wokół niego będą czekać stoiska promocyjne sponsorów, przygotowaną bogatą ofertę gastronomiczną i rozrywkową. Park Śląski zaprasza tego dnia także do skorzystania przed zawodami z licznych atrakcji, które oferuje on na co dzień.


Zatem do zobaczenia 28 września w Parku Śląskim i na Stadionie Śląskim!

 
Zobacz także

» Wystawa czynna dłużej, przybywa gość

SPOTKANIE. Kolekcjoner to wystawa, która przybliża najważniejsze sukcesy Górnika Zabrze poprzez zbiory zgromadzone przez Grzegorza Pawłowskiego – są to m.in. historyczne bilety, programy meczowe, szaliki, koszulki oraz wiele innych...

» Klucz pasował, więc "wyczyścili" cudzą piwnicę; trener Górnika zwolniony; na przechodniów z hotelu leci gruz. Nowy Głos już do kupienia i czytania!

TYGODNIK LOKALNY. Firma sprzątająca opróżniła "do zera" nie tę piwnicę, lokatorzy ponieśli duże straty materialne, a WINNYCH NIE MA. O niecodziennym zdarzeniu Głos pisze na pierwszej stronie już dziś (nietypowo) w środę. Z racji...

» Śmierć Mariana Zembali poruszyła wielu, setki młodych Ukraińców w naszych szkołach, wybory z niską frekwencją, Hiszpan strzela. Głos już do kupienia i czytania!

TYGODNIK LOKALNY. Najnowsze wydanie tygodnika Głos Zabrza i Rudy Śląskiej (gazeta do kupienia w każdym czynnym punkcie sprzedaży prasy i całodobowo na ) zdominowała postać profesora Mariana Zembali. Piszemy (w tekście Z SERCEM NA DŁONI) ...

» Pedofil znał Zabrze i perfidnie osaczył dziewczynkę, na Festiwalu Kwiatów blues i konopie, roszady w Górniku. Nowy Głos już do kupienia i czytania!

TYGODNIK LOKALNY. Dorosły mężczyzna w perfidny sposób zagrał na emocjach i potrzebach  13-letniej dziewczynki z Zabrza i potem wykorzystał ją seksualnie. Pochodzi z daleka, ale z powiązań rodzinnych znał dobrze nasze miasto i umawiał...

» Na osiedlu Janek oddano do użytku Sportostradę - nowoczesną ścieżkę dla rowerzystów i rolkarzy

INWESTYCJE. Zabrzańska Sportostrada czyli 850 metrów nowo powstałej ścieżki pieszo - rowerowej na osiedlu Janek, służy już sportowi i rekreacji mieszkańców miasta. Trasa została wczoraj oficjalnie oddana do użytku. Rozpoczęta w...
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA