Naukowy obóz w Warszawie, a wśród uczestników zabrzanin Kacper Pająk Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    niedziela, 04 sierpnia 2019 12:07

EDUKACJA. Analiza ekspresji białka przy pomocy zjawiska elektroforezy, metody projektowania robotów, zastosowanie efektu Meissnera oraz podstawy patofizjologii ogólnej człowieka... To zaledwie ułamek zagadnień, z którymi zmierzyli się uczestnicy piątego obozu naukowego Adamed SmartUP w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. O udział w tym wydarzeniu starało się kilka tysięcy uczniów w wieku 15-19 lat, a udało się tylko 50 najlepszym: wśród nich znalazł się zabrzanin Kacper Pająk.

Tegoroczny program obozu (14-27 lipca) był pełen naukowych atrakcji. Długie godziny poświęcono na opanowywanie współczesnych technik pracy w laboratorium. Uczestnicy mogli też zapoznać się z podstawową wiedzą dotyczącą anatomii ludzkiego ciała oraz zastosowaniami fizyki kwantowej w technologii. Przekonali się, jak czasochłonna jest budowa robota. Były też zajęcia integracyjne, wycieczki, warsztaty kulinarne czy szkolenia z wystąpień publicznych.

Najbliższe spotkanie wszystkich uczestników piątej edycji obozu Adamed SmartUP odbędzie się już we wrześniu podczas gali finałowej. Tego dnia poznamy nazwiska laureatów nagrody głównej, którzy skorzystają z programu indywidualnych konsultacji edukacyjnych. Najlepsi z nich będą mieli też szansę na uzyskanie stypendium naukowego.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA