Rekordowa transakcja w strefie. Firma kupiła grunt za 17,5 mln złotych i deklaruje pracę dla 700 osób Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 22 maja 2019 17:30

INWESTYCJE. Dwie działki o łącznej powierzchni 16 hektarów w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej kupiła za rekordową sumę blisko 17,5 mln zł netto firma developerska Greenpark Resi II z Katowic. To największa z dotychczasowych transakcji kupna w naszej strefie biznesu.

- Greenpark Resi II zajmuje się przede wszystkim kupnem i sprzedażą nieruchomości. Zadeklarowała zatrudnienie na poziomie 700 osób i inwestycję o wartości ponad 300 milionów złotych. Podmiot planuje budowę w strefie trzech obiektów, o łącznej powierzchni 70 tysięcy mkw. – informuje Dawid Wowra, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

 

Pomysł na biznes jest taki, że firma chce wybudować kilka zakładów i hali produkcyjnych, a następnie jest sprzedać lub wydzierżawić chętnym inwestorom.

To już 24 inwestor, który postanowił zainwestować w zabrzańskiej strefie zlokalizowanej na rozległym obszarze pomiędzy Rokitnicą a Mikulczycami. Przypomnijmy, że wcześniej miasto kompleksowo uzbroiło z własnych pieniędzy ten teren i wybudowało drogi dojazdowe. A ponieważ stale rośnie to zatrudnienie osób w nowych zakładach pracy, utworzono specjalne, dodatkowe przystanki komunikacji autobusowej przy pobliskiej ul. Ofiar Katynia.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA