Fortum dla śląskich dzieci – wystartowała ósma edycja konkursu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 23 marca 2019 18:05

KONKURSY EDUKACYJNE. W sali kinowej Elektociepłowni Zabrze odbyło się w czwartek spotkanie inaugurujące ósmą edycję programu Fortum dla Śląskich Dzieci, którego partnerem jest Miasto Zabrze. Wzięli w nim udział m.in. zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, Adrian Kowalski - prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, przedstawiciel Elektrociepłowni Fortum Zabrze oraz dzieci, które zakwalifikowały się do kolejnej edycji akcji i ich rodzice.

Fortum dla Śląskich Dzieci to program wspierający dzieci i młodzież, która znajduje się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej oraz wyrównujący ich szanse na lepszą przyszłość. Jest on z sukcesem realizowany nieprzerwanie od 2012 roku w dwóch śląskich miastach – Zabrzu oraz Bytomiu pod patronatem prezydentów tych miast – prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki- Szulik oraz prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza. Warunkiem zakwalifikowania się do projektu jest wiek od 11 do 15 lat oraz pasja i determinacja do spełniania marzeń.

Uczestnicy będą brali udział w warsztatach dziennikarskich, fotograficznych, teatralnych oraz tanecznych. Dla tych, którzy wykażą się największą determinacją oraz zaangażowaniem, a także wysoką frekwencją na zajęciach – firma Fortum przewidziała roczny program stypendialny, w ramach którego będą się mogli dalej rozwijać w wybranej dziedzinie.

Do tegorocznego programu zakwalifikowanych zostało 75 dzieci z Zabrza i 75 z Bytomia. Dotychczas w programie Fortum dla Śląskich Dzieci wzięło udział łącznie blisko 1000 uczestników, z których ponad 500 nagrodzono indywidualnymi stypendiami.

- Ósma edycja projektu Fortum dla Śląskich Dzieci kolejny raz umożliwi nam rozwijanie w dzieciach postawy zwycięzcy, która mówi, że niezależnie kim jesteś i skąd pochodzisz, możesz spełnić swoje marzenia i osiągnąć sukces w życiu – przekonują organizatorzy akcji.

Projekt składa się z dziesięciu sobotnich spotkań, które rozpoczynają się w marcu, a kończą w czerwcu. Uczestnicy pod okiem doświadczonych trenerów będą brali udział w zajęciach o różnej tematyce z czego każde może im dostarczać niezapomnianych chwil oraz nowych wrażeń.

Młodzież w czasie projektu ma również okazję spotkać się ze znanymi Ślązakami, ludźmi, którzy odnieśli sukces oraz porozmawiać z nimi i dowiedzieć się jaką drogę przebyli, by spełnić swoje marzenia. Goście, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami pokazują, że determinacja, gotowość na zmianę, dyscyplina oraz wiara w lepszą przyszłość pomagają w osiąganiu zamierzonych celów i realizacji marzeń oraz stają się inspiracją i wzorem do naśladowania dla młodych marzycieli.
Podczas trwania całego projektu oraz programu stypendialnego, dzieci mogą liczyć na cały sztab ludzi w tym wykwalifikowanych trenerów oraz oddanych wolontariuszy, którzy w dużej części są absolwentami projektu. W tym roku w organizację projektu zaangażowanych jest ponad 50 osób.

Na koniec cyklu zajęć uczestnicy wspólnie mają szansę zaprezentować wszystkie umiejętności, które nabyli podczas warsztatów, w trakcie finałowego występu, który w tym roku zaplanowano na 13 czerwca.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA