Agnieszka Kordasiewicz, rzecznik konsumentów w Zabrzu, doceniona Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    sobota, 16 marca 2019 15:21

WYRÓŻNIENIA.  Od 2000 roku, 15 marca , w Polsce obchodzony jest oficjalnie Światowy Dzień Konsumenta. Do obchodów włącza się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz organizacje pozarządowe. Z tej okazji wręczone zostały wyróżnienia prezesa UOKiK dla rzeczników konsumentów. Nagroda przypadła w udziale m.in. miejskiemu rzecznikowi konsumentów w Zabrzu – Agnieszce Kordasiewicz.Rzecznicy konsumentów są obecni w naszym kraju od 1 stycznia 1999 r. Wtedy weszła w życie ustawa zmieniająca niektóre przepisy określające kompetencje organów administracji publicznej w związku z reformą ustrojową państwa. Od tego momentu samorządy powiatowe muszą powoływać miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów. Udzielają oni bezpłatnych porad w urzędach miast i w starostwach powiatowych całej Polsce.

Światowy Dzień Konsumenta obchodzimy 15 marca, ponieważ tego dnia w 1962 r. John F. Kennedy sformułował cztery podstawowe prawa konsumentów do: informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji.

W Zabrzu Biuro Miejskiego rzecznika Konsumentów mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Wolności 286.

Biuro jest czynne:

pn 7.30 – 17.00,
wt.-pt. 7.30 – 15.30

tel. (32) 373 33 04
fax (32) 271 39 34

Mieszkańcy Zabrza mogą uzyskać pomoc prawną w sprawach konsumenckich także korespondencyjnie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA