Prace przy hermetyzacji trwają Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    środa, 13 marca 2019 15:29

GOSPODARKA ODPADAMI. Gotowe zadaszenie hali operacyjnej, ostatnie prace przy przy kanalizacji i podłodze napowietrzającej sześć tuneli kompostowniczych i rozpoczęcie ważnego etapu montażu urządzeń oczyszczających powietrze – taki jest stan prac hermetyzacji instalacji biologicznego przetwarzania odpadów w Zabrzu. Fundamenty, ściany, podciągi i strop, są już w całości gotowe.


Obecnie na budowie trwa montaż wyposażenia technologicznego wentylatorowni, gdzie filtrowane będzie powietrze z całości obiektu. Prace zostaną zakończone za trzy tygodnie. Równolegle prowadzone są także prace nad instalacją wodno-kanalizacyjną oraz elektryczną. Wykonano już m.in. instalację odgromową i dużą część prac związaną z oświetleniem obiektu.
Budowany obiekt będzie miał powierzchnię ponad 2600 m2. Oprócz hali operacyjnej, składać się będzie także z 6 szczelnie zamkniętych, betonowych tuneli kompostowniczych. Obiekt będzie wyposażony w nowoczesny system urządzeń do oczyszczania powietrza. Nowa instalacja będzie szczelnie połączona z już istniejącą, która zostanie zmodernizowana.
Modernizacja zakładu to jeden z kilku elementów planu „Zabrze 2019”. Jej celem jest pełna hermetyzacja procesu biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych i wyeliminowanie smrodu często rozchodzącego się przy zmianach temperatur i ciśnienia po śródmieściu. Wartość całej inwestycji wyniesie około 15 mln zł.


 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA