Lokalna (nie)sprawiedliwość. „Magazyn Śledczy Anity Gargas” o GŁOSie i Zabrzu już dziś - w czwartek, o godz. 22.20 w TVP1 Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 31 stycznia 2019 00:01

MEDIA, INTERWENCJE. Jubileuszowe, setne wydanie telewizyjnego „Magazynu Śledczego Anity Gargas” na ogólnopolskiej antenie TVP 1 już dziś wieczorem (czwartek 31 stycznia, godz. 22.20) poświęcone będzie pracy redakcji GŁOSu, ujawnianych przez nas bulwersujących tematach, w tym o nieprawidłowościach lokalnego wymiaru sprawiedliwości. Telewizyjna ekipa reporterów tej znanej dziennikarki tropiącej nieprawidłowości w całej Polsce, kilka razy odwiedziła w ostatnich tygodniach Zabrze, dokumentując tematy stricte związane z Zabrzem i naszymi zaangażowaniem zawodowym.

Punktem wyjściowym do ich pracy okazała się opisywana przez nas niebywała historia byłego strongmana (siłacza), który pomimo tego, iż silnym uderzeniem doszczętnie pogruchotał szczękę ratownikowi medycznemu pogotowia, od samego początku był niezwykle ulgowo traktowany przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. I choć zgodnie z prawem prasowym nigdy nie upubliczniliśmy ani nazwiska tego człowieka ani jego wizerunku, sąd cywilny w Gliwicach w zasadzie na jednym posiedzeniu – bez przesłuchania choćby jednego świadka - orzekł (na razie nieprawomocnie), że naruszyliśmy dobra osobiste sprawcy pobicia funkcjonariusza publicznego, za co został on skazany – co skrytykowaliśmy - na… prace społeczne….

Telewizyjny materiał przedstawi m.in. także ujawnioną przez nas sprawę bezprawnych wyroków wobec dyrektorki gminnego Aquariusa, która w sprawie o podejrzenie popełnienia przestępstwa wobec związków zawodowych, niezgodnie z prawem odpowiadała w o wiele łagodniejszym trybie drobnego wykroczenia. Dopiero nasze publikacje i interwencja prezesa Jarosława Kaczyńskiego w ministerstwie sprawiedliwości doprowadziły do unieważnienia bezprawnych wyroków i posadzenia dyrektorki na ławie oskarżonych w trwającym procesie karnym.


Zapowiedź programu można obejrzeć w mediach społecznościowych pod linkami:


https://facebook.com/magazynanitygargas/videos/772374529794150/

https://twitter.com/magazynsledczy/status/1090543268134354944?s=12

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA