Jakie centrum przesiadkowe? Czas konsultacji społecznych Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    niedziela, 04 listopada 2018 12:50

 

INWESTYCJE. W ramach przygotowań do powstania w mieście centrum przesiadkowego opracowany zostanie najpierw tzw. zrównoważony plan mobilności miejskiej miasta Zabrze. Będzie to dokument, na podstawie którego podjęta będzie decyzja inwestycyjna w zakresie rozwoju i rozbudowy systemu transportowego w mieście. Poprzedzą ją szczegółowe badania i analizy dotyczące transportu publicznego i samochodowego, polityki parkingowej, ruchu pieszego, transportu rowerowego oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego - czyli badania ankietowe.

Są one prowadzone zarówno w instytucjach publicznych, zakładach pracy, jak i w szkołach ponadgimnazjalnych. Dotyczą preferencji wyboru środka transportu, oceny potrzeb jeśli chodzi o częstotliwość, czas i koszt przejazdu, standardu podróżowania oraz systemu informacji pasażerskiej istniejącej komunikacji. W ankietach zawarte są pytania także o kryteria wyboru środka transportu: koszt, czas przejazdu, niezawodność, dostępność przestrzenna, bezpieczeństwo.

Badanie terenowe, prowadzone przez ankieterów, potrwają do 30 listopada. Ankiety można wypełnić także on-line, klikając w linki https://wypelnij.online/628566 (dla mieszkańców Zabrza) lub https://wypelnij.online/427653 (dla osób mieszkających poza Zabrzem, ale podróżujących po naszym mieście). Swoje sugestie będzie można zgłosić także bezpośrednio biorąc udział w konsultacjach społecznych, które odbędą się 22 listopada (godz. 16).

 
Zobacz także

» [FILM] Centrum przesiadkowe coraz bliżej? Miasto szuka porozumień

INWESTYCJE. Centrum przesiadkowe, które miałoby stanąć na miejscu obecnych dworców PKP i autobusowym oraz parkingu przy ul. Śląskiej jest copraz bliżej? Grupa PKP i władze Zabrza podpisały porozumienia dotyczącego wspólnej realizacji...

» [FILM] Zobacz film o zabrzańskich planach inwestycyjnych!

INWESTYCJE. Zobacz film promocyjny naszego miasta, w którym wymienia się najbliższe plany inwestycyjne! Czy tak wyglądać będzie nasze miasto?
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA