Wiceminister zdrowia w Zabrzu z umowami grantowymi dla dwóch znanych placówek kardiologicznych Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 05 października 2018 16:15

NOWOCZESNA MEDYCYNA. W Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a także w Śląskim Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia, podpisano dziś umowy z Ministerstwem Zdrowia w związku z przyznaniem grantów, jakie zdobyły te dwa wybitne zabrzańskie ośrodki medyczne w prestiżowych ogólnopolskich konkursach. ŚCCS pozyskało 5 mln zł dofinansowania do specjalistycznych szkoleń podyplomowych dla lekarzy specjalistów i rezydentów w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii. W uroczystości udział wzięli m.in. wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, prof. Marian Zembala, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz przedstawiciele środowiska lekarskiego i pielęgniarskiego ŚCCS.

 

Z kolei Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia zdobył grant w wysokości ponad 11 mln zł w konkursie „Kształcenie podyplomowe lekarzy – rozwój kształcenia praktycznego z wykorzystaniem technik symulacji medycznej”. Placówka uzyska z niniejszego konkursu dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego na realizacje projektu nazwanego „Kursy umiejętności dla lekarzy i lekarzy rezydentów oparte o Evidence Based Medicine” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Projekt przewiduje realizację szkoleń o następującej tematyce: ablacja 3D w leczeniu zaburzeń rytmu serca; implantacja stymulatorów bezelektrodowych; inwazyjne leczenie migotania przedsionków z kursem nakłucia transseptalnego; postępowanie z chorym trudnym, powikłanym w pracowni endowaskularnej (radiologii, chirurgii, kardiologii, neuroradiologii). Zaplanowano także kurs z zakresu leczenia operacyjnego wad zastawki aortalnej i aorty wstępującej na modelu zwierzęcym i izolowanych tkankach zwierzęcych.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA