Oddano dziś do użytku plac Teatralny w nowej odsłonie. Pojawiła się na nim fontanna Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 14 września 2018 16:10

INWESTYCJE. Przebudowa placu Teatralnego, jednego z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w centrum Zabrza, dobiegła końca. Dzięki modernizacji terenu wokół centrum handlowego Platan mieszkańcy Zabrza zyskają atrakcyjną przestrzeń do spędzania wolnego czasu. Dziś odbyło się otwarcie placu w nowej odsłonie, zaplanowano liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. bańki mydlane, szczudlarze, słodkie upominki, malowanie twarzy, gry i zabawy, konkursy z nagrodami. Niestety pogoda nie dopisała, a co za tym idzie tłumów na uroczystości nie było.

 

Przebudowa placu Teatralnego to efekt współpracy właściciela Platana i miasta. Plac zyskał nową nawierzchnię i elementy małej architektury. Działa tu też fontanna w formie podświetlanych dysz posadzkowych. W sierpniu pomyślnie przeszła ona testy.

Nowy wizerunek nada placowi Teatralnemu większą funkcjonalność i przyciągnie tu nie tylko mieszkańców Zabrza, ale i regionu – uważa Tomasz Górski z firmy NEPI Rockcastle, która jest właścicielem Platana.

Niezależnie od zakończenia prac przy placu Teatralnym, jednocześnie trwa modernizacja infrastruktury technicznej w rejonie tzw. Kwartału Sztuki. Chodzi o przestrzeń pomiędzy siedzibami Teatru Nowego, Filharmonii Zabrzańskiej i Wyższej Szkoły Technicznej. Powstają tu nowe sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wodociągowa i elektroenergetyczna. Wymienione zostaną prawie 4 tysiące mkw. nawierzchni. Wykonawcą prac jest firma Technical Solutions z Kędzierzyna Koźla, która wcześniej prowadziła już w Zabrzu roboty w ramach projektu poprawy gospodarki wodno-ściekowej.

- Konsekwentnie rewitalizujemy kolejne obiekty naszego miasta, tworząc przestrzenie przyjazne dla mieszkańców, turystów i inwestorów. Prowadzone prace z pewnością przyczynią się do tego, że Kwartał Sztuki, w który wpisuje się również plac Teatralny, zyska nowy blask i będzie przyciągał zarówno mieszkańców, jak i osoby odwiedzające Zabrze – mówi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA