Dość swawoli lokalnej władzy Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    piątek, 07 września 2018 11:26

OGŁOSZENIE.

Radny MIROSŁAW DYNAK: Nie poddam się, choć zakulisowymi "gierkami" próbuje się mnie zepchnąć na margines

Zbliża się koniec kadencji władz samorządowych wybranych na lata 2014-2018 - obecnych radnych miasta Zabrze i Prezydent Małgorzaty Mańki Szulik. Ze swej strony jako radny Rady Miasta, serdecznie dziękuję wszystkim Wam, mieszkańcom, urzędnikom i pracownikom Urzędu Miejskiego, pracownikom jednostek samorządowych i spółek miejskich wykonujących swoje obowiązki rzetelnie dla dobra wspólnego. Dziękuję zwłaszcza tym wspierającym, zaangażowanym w działalności samorządowej i konstruktywnie krytykującym.


W szczególny sposób wspominam tutaj społeczników i redakcję Głosu Zabrza, czyli grono od lat walczące z niedoskonałościami w naszym mieście. Przepraszam też za to, czego nie udało się do końca doprowadzić, ze względu na opór pozostałych. Niestety, nie wszystko można zrobić w wąskim gronie osób chcących, gdy inni wydają się nie pamiętać, co ślubowali obejmując mandat radnego miasta Zabrze lub stanowisko samorządowe. Niepamięć ta wydaje się narastać z liczbą powierzonych kadencji.

Szanowni Zabrzanie - jakie władze samorządowe są obecnie i były od lat, a także co należy zmienić? Tę ocenę i decyzję pozostawiam Waszemu wyborowi. Ja przez te prawie 4 lata doświadczyłem, jak władza wykonawcza (prezydent miasta) zrzuca odpowiedzialność na władzę uchwałodawczą (Radę Miasta), mimo że sama przygotowuje większość projektów uchwał i namawia za ich przegłosowaniem.
Jako radny odpowiedzialny, co zresztą ślubowałem, nie mogę trwać w bylejakości, która prowadzi nasze Zabrze ku beznadziei, niskiej jakości życia, słabej ofercie dla mieszkańców. To nie jest przypadek, że jesteśmy jednym z liderów wyludniania - to konsekwencja wieloletniej polityki skuteczności ale tylko dla swoich, a nie dla wszystkich mieszkańców.
Apeluję, abyście pomimo tej beznadziei poszli na wybory samorządowe i wybrali, niech będą to wybory rozsądne. Nie koncentrujcie się proszę na tzw. samozwańczych „autorytetach” (wysokie mniemanie o sobie, wysokie miejsce, duże środki na kampanię, budzące zaufanie stanowisko). Jak widzimy, w praktyce niewiele to daje. Warto wybierać, choćby ze środka czy końca listy, tych którzy są autentycznie wartościowi. Którzy pokazali, że będą o dobro lokalnej wspólnoty walczyć, a nie udzielających ślepego poparcia władzy, która urządza dla siebie i swoich luksusy - niestety, za nasze wspólne środki.
Tak to już jest i niejeden już wyborca się na to nabrał, że za szczytnymi hasłami, za wypowiedzianymi słowami - nie zawsze idą czyny, zaś istny wysyp takich postaw u lokalnych polityków i działaczy lub wręcz „osób znikąd", ma miejsce właśnie przed wyborami. Ilu z nich ma wysokie miejsca na listach wyborczych mimo braku jakichkolwiek zasług dla lokalnej społeczności? A ilu z nich po wyborach zmieni postawę na totalnie bierną wobec nadużyć? Ja z podobną postawą większości obecnych radnych i obecnych włodarzy zgodzić się nie mogę, gdy zapewnienia o ideałach i obietnice, w faktycznej rzeczywistości szybko znikają. Stąd będę próbował innych niż dotychczas rozwiązań, aby wspierać mieszkańców służąc im, a nie wyzyskując np. jednymi z najwyższych opłat za wodę, śmieci, bilety, czy wymuszając dopłacanie do nauki.
Jeszcze raz gorąco proszę - idźcie na wybory! Jestem przekonany, że gdy wybierzecie społeczników znanych z działania nie tylko przed wyborami, ale także po wyborach. Pomińmy zależnych od władzy pracowników samorządowych jednostek, radnych, którzy już byli, a niewiele wnieśli oprócz własnego konformizmu, czy partyjnych spadochroniarzy.  Społecznicy, właśnie oni będą prawdziwymi Waszymi reprezentantami, a nie jak dotychczasowa władza zapatrzona w siebie, butna i arogancka.
Niezmiennie pozostaję do Państwa dyspozycji pod telefonem 503 087 160

Z wyrazami szacunku
Mirosław Dynak
niezależny radny
Rady Miasta Zabrze

podpis pod zdjęcie: Choć Paweł Kukiz osobiście przyjmował Mirosława Dynaka w szeregi ugrupowania obdarzając go zaufaniem, lokalni działacze postanowili nie wystawiać do wyborów prezydenckich w Zabrzu najbardziej rozpoznawalnego, swego jedynego radnego tropiącego nieprawidłowości w mieście. 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA