Nigdy dość pogadanek z dziećmi o ich bezpieczeństwie. Mimo wakacji, policjanci odwiedzają zabrzańskie szkoły i przedszkola Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 16 lipca 2018 22:11

PREWENCJA. Wakacje w pełni, tymczasem zabrzańscy policjanci prowadzą prelekcje i pogadanki w tych placówkach oświatowych, w których trwają letnie półkolonie. Spotkania poświęcone są bezpieczeństwu dzieci podczas wakacyjnych zabaw i wypoczynku. To część kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo w wakacje”.

Te dzieci, które jeszcze nie wyjechały na letni wypoczynek, uczestniczą w miejskich półkoloniach prowadzonych w szkołach podstawowych na terenie Zabrza. Natomiast przedszkolaki często korzystają z zajęć w dyżurujących przedszkolach.

 

- W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi prowadzą cykl spotkań, których tematem są bezpieczne wakacje. W ostatnim czasie mundurowi odwiedzili dzieci ze Szkół Podstawowych nr 11, 14, 17, 22 i 30, wychowanków Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz przedszkolaki z placówek nr 1 i 3. Dzielnicowi przeprowadzili również zajęcia w placówce Programu Aktywności Lokalnej w Biskupicach, gdzie realizowany jest projekt dla rodzin pn. „Lokomotywa” - informuje Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.

Dotychczas w piętnastu pogadankach udział wzięło około 400 dzieci, które z zainteresowaniem słuchały o tym, jak bezpiecznie bawić się w domu i na podwórku, a także nad wodą i w lesie. Dzieciaki chętnie odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz wykazały się wiedzą w zakresie unikania zagrożeń. Podczas spotkań emitowany był również film dotyczący właściwej reakcji dzieci w kontakcie z obcą, nieznajomą osobą.

 
Zobacz także

» Straż miejska podsumowała wakacje. Nie było wcale tak spokojnie...

DZIAŁANIA STRAŻY MIEJSKIEJ. Przez całe wakacje zabrzańska straż miejska prowadziła intensywne działania w ramach akcji Bezpieczne Wakacje 2013. Funkcjonariusze przez całą dobę patrolowani teren miasta i zwracali szczególną uwagę na...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA