Rodzinna integracja Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 21 czerwca 2018 11:24

PROMOCJA. Związana z Zabrzem firma NMC Polska rozbudowuje swój zakład. Stawia nie tylko na biznes, ale też dba o pracowników. Rodzinna integracja. Ponad 200 osób – pracowników zakładu i ich bliskich – bawiło się na pikniku rodzinnym zorganizowanym w minioną niedzielę przez zabrzańskie przedsiębiorstwo NMC Polska. To rodzima część międzynarodowej firmy – potentata na rynku produkcji izolacji termicznych – która od ponad dwóch dekad, od początku swego istnienia, nierozerwalnie związana jest z naszym miastem. Właśnie rozbudowuje się przy ul. Pyskowickiej, rozszerzając działalność biznesową i zwiększając zatrudnienie. To także główny sponsor drużyny superligi piłki ręcznej NMC Górnik Zabrze.Całodzienna, misternie zaplanowana zabawa piknikowa dla rodzin pracowników NMC odbyła się na Śląskim Rancho przy ul. Webera. W ten sposób władze firmy realizują swój pomysł na biznes, który opiera się nie tylko na generowaniu zysków, ale także trosce o 180 obecnie pracowników i integrację ich rodzin. W programie były liczne atrakcje dla najmłodszych – konkurs z nagrodami, wielkie dmuchańce do zjeżdżania z wysokości, zabawy prowadzone przez animatorów, malowanie buziek i zmagania plastyczne. Wśród dorosłych rozegrano turniej mega–piłkarzyków, rozstrzygnięto loterię fantową dla dzieci i rodziców.
- Przyjechała też zabrzańska straż pożarna ze swym sprzętem gaśniczym, dzięki czemu dzieciaki miały możliwość wypróbowania armatki wodnej lub węża gaśniczego, a także mogły  przymierzyć hełm strażacki. Udział w tym wydarzeniu wzięli także byli i obecni piłkarze ręczni NMC Górnika Zabrze. Niektórzy z dawnych zawodników są zresztą dziś naszymi pracownikami. Towarzyszył nam także były piłkarz nożny Górnika, a obecnie trener Aleksander Szeweluchin – opowiada o niedzielnych atrakcjach Tomasz Gąsior, członek zarządu firmy NMC.
Zabrzańska NMC jest częścią międzynarodowej grupy o tej samej nazwie, założonej w latach 50. ubiegłego wieku w Belgii, jako firma o korzeniach i priorytetach rodzinnych. Dziś cała grupa zatrudnia na świecie 1,5 tysiąca osób, nie tylko w swych dziewięciu europejskich zakładach, ale także w swym brazylijskim oddziale sprzedaży oraz zakładach produkcyjnych w Rosji. W Polsce firma funkcjonuje ponad dwie dekady i od samego początku związała się z Zabrzem, inwestując w pierwszej części strefy ekonomicznej przy ul. Pyskowickiej.
Głównym profilem działalności NMC Polska jest produkcja izolacji z polietylenu i kauczuku syntetycznego. W tej dziedzinie firma jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku i zaopatruje w ten materiał swe europejskie oddziały. Jakie produkt ten ma praktyczne zastosowanie i gdzie zwykły mieszkaniec może się z nim zetknąć? - Są to jakby izolacyjne rurki termiczne z pianki, zakładane na miedziane rury zasilające układy centralnego ogrzewania i klimatyzacji – wyjaśnia Gąsior.
Oprócz tego NMC jest także producentem elementów dekoracyjnych wewnętrznych i zewnętrznych wyposażenia mieszkań i domów, takich jak listwy przypodłogowe i naścienne, rozety i dekory na fasady budynków. Trzecim zaś rodzajem asortymentu są profile opakowaniowe, które mają szerokie zastosowanie przy ochronie różnych towarów podczas transportu.
Nierozerwalnie związana z Zabrzem jest postać samego założyciela i obecnego prezesa NMC w Polsce – Bogdana Kmiecika. Jako zabrzanin nie tylko umiejscowił tu swój biznes, ale mocno zaangażował się w życie społeczne i sportowe miasta. Jest m.in. właścicielem klubu piłki ręcznej NMC. - W 1992 roku wybrałem Zabrze do działalności biznesowej, bo się w nim urodziłem. Po moich zagranicznych wojażach wróciłem do kraju i do rodzinnego miasta. Oczywistym było dla mnie, że tu będę szukał lokalizacji dla naszego zakładu. A potem już wszystko potoczyło się siłą rozpędu i naszego wspólnego pomysłu – wspomina początki NMC prezes Kmiecik.
Tymczasem ta zabrzańska firma właśnie się rozrasta – trwa obecnie rozbudowa zakładu na terenach i przy halach kupionych i zlokalizowanych naprzeciwko dotychczasowej siedziby – przy ul. Pyskowickiej (teren pomiędzy Grzybowicami a Mikulczycami). - W związku z tym przedsięwzięciem zamierzamy zatrudnić kolejnych 50–70 pracowników – zapowiada prezes Kmiecik.


 
Zobacz także

» Filmowcy w opuszczonym areszcie. Zgłoś się na plan zdjęciowy!

KINO. Chcesz zagrać w filmie sensacyjnym obok takich gwiazd jak Dawid Ogrodnik, Jakub Gierszał czy Robert Więckiewicz? Przyślij zgłoszenie! Zdjęcia potrwają dwa dni: w najbliższy poniedziałek i wtorek. Film  „Najmro” będzie...

» W Zabrzu rusza wieczorem Noc Muzeów

IMPREZY. Dla pasjonatów sztuki i wystaw, tylko jedna noc w roku jest aż tak magiczna. Mowa oczywiście o Nocy Muzeów - imprezie, która przyciąga tysiące osób do galerii sztuk, muzeów i miejsc kultury. W Zabrzu obchody tego Święta już...

» Dzień Otwarty dla Osób z Niepełnosprawnością

ZUS ZAPRASZA. 17 maja Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ZUS w Zabrzu organizuje Dzień dla Osób z Niepełnosprawnością pod hasłem „Żyj aktywnie!”. Wydarzenie ma na celu wskazać, że zdrowie to nie tylko aspekt fizyczny. Dotyczy...

» Czy zabrzanka zostanie Miss Śląska? Znaki zawalidrogi. W opuszczonym areszcie pojawią się filmowcy. Beczki z podejrzaną cieszą. Galeria zdjęć naszych Mam i ich pociech - wybierz najlepsze. Głos już do kupienia i czytania!

TYGODNIK LOKALNY. Od rana w kioskach i salonach prasowych na Czytelników czeka najnowsze wydanie "Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej", największego tygodnika w mieście. A na jego pierwszej stronie o tym, jak gmina przez miesiąc nie usunęła z...

» Dla nauczycieli. Bezpłatnie

MUZEUM. Muzeum Górnictwa Węglowego zaprasza wszystkich nauczycieli, pedagogów i osoby związane zawodowo z edukacją dzieci i młodzieży na Edu-Trendy. Konferencja odbędzie się 17 maja w zabytkowej Łaźni Łańcuszkowej przy ul. Wolności...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA