Całą sobotę trwa dziś w Zabrzu Industriada. Czeka moc atrakcji Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 09 czerwca 2018 15:34

MIEJSKIE ATRAKCJE. Kolejne wielkie święto Szlaku Zabytków Techniki odbywa się dziś w Zabrzu pod hasłem „Industriada jest kobietą”. Jego punktem kulminacyjnym w naszym regionie będzie zatem babski koncert obok Łaźni Łańcuszkowej (ul. Wolności 408), który o godz. 21 dadzą Same Suki. Przed nimi (godz. 18.30) wystąpią Les Femmes i Kari. Będą także ekspozycje prac z włóczki, plener malarski, warsztaty na Edisonie, literackie spotkania i sztrykowanie na paluszkach, występy diżejek, wystawa fotograficzna i multum innych imprez z kobietą w roli głównej. Podobnie na bogato i kobieco będzie w kopalni Guido (ul. 3 Maja 93). Tam podziemna wędrówka zakończy się wizytą w śląskiej izbie, w której można poczuć się jak prawdziwy górnik w domu po szychcie. 

 

Z kolei przy sztolni Królowa Luiza i Parku 12C (ul. Sienkiewicza 43) czynna będzie wielka piaszczysta plaża. W tej części babskiego podziemia będzie można spotkać Superbohaterki i poznać tajemnicę ich mocy, w tym siłę Omy (babci) i orkiestry dętej. Także w Parku Techniki Wojskowej (obok Parku 12C) rządzić będą dziewczyny-mechanicy. Jak zwykle nie zabraknie wojskowej grochówki z kotła oraz przejażdżek na eksperymentalnym poligonie.

A już wczoraj z atrakcjami industriadowymi wystartował także Szyb Maciej (ul. Srebrna 6), gdzie wieczorem w ramach „rozruchu maszyn” odbył tam koncert zespołu Gigi And Her Boysband, czyli przyjaciół wywodzących się z Jazzowej Asocjacji Zabrze.

 

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 10 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA