NOWY GŁOS W KIOSKACH: Czy powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe? Radny Kukiza mówił o lokalnym układzie, teraz prokuratura szuka na niego paragrafu. Wywiad z nowym prezesem Sądu Okręgowego. Wkrótce rusza budżet partycypacyjny Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 17 maja 2018 10:16

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartkowego poranka do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer GŁOSu - najstarszego, najbardziej profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta.

Wśród przygotowanych artykułów polecamy szczególnie następujące publikacje:

 - WYBUDUJĄ CENTRUM PRZESIADKOWE? - czołówkowy materiał na pierwszej stronie tygodnika o tym, że ruszyła procedura związana z planami budowy dawno zapowiadanego centrum przesiadkowego. Gdzie zostanie postawione i co zmieniło się w planach przez minioną dekadę?

- RADNY POD OBSTRZAŁEM oraz NIE DAM SIĘ ZASTRASZYĆ – opisujemy bulwersującą historię o tym, iż radny Mirosław Dynak, który głośno mówił o ujawnionym przez GŁOS lokalnym układzie prokuratorsko-sądowym, znalazł się na celowniku policji. Trwa usilne poszukiwanie paragrafu na zbyt dociekliwego samorządowca, który tropił nieprawidłowości w zabrzańskim Aquariusie.

- WIERZĘ W REFORMĘ SĄDOWNICTWA – wywodzący się z Zabrza Arkadiusz Cichocki, nowy prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach w rozmowie z GŁOSem opowiada o okolicznościach powołania go przez ministra na stanowisko, swoim pochodzeniu rodzinnym, ocenie zabrzańskiej temidy i sensie zmian z wymiarze sprawiedliwości.

 

- NIE WSZYSTKIE DZIELNICE – wkrótce rusza kolejna edycja budżetu partycypacyjnego. Czy czekają nas jakieś zmiany? Kiedy zgłaszać projekty i głosować?

- NADZIEJA SIĘ TLI – premier Morawiecki napisał do władz zabrzańskich odpowiedź na postulat przywrócenia wydobycia w likwidowanej kopalni Makoszowy.

- WYBUCHOWA KAMIENICA – tekst interwencyjny o tym, że mieszkanie emerytki od lat zalewa deszczówka z dachu, a administracja radzi jej zbierać wodę do puszki!

Wystartował nasz redakcyjny konkurs na FOTOGRAFIĘ Z MAMĄ – publikujemy zdjęcia naszych Pań ze swymi pociechami. Głosowanie ruszyło.

Tradycyjnie też publikujemy najnowsze wiadomości z lokalnego sportu, w tym oczywiście o sytuacji Górnika na finiszu sezonu piłkarskiego. U nas też zawsze aktualne informacje sportowe z różnych innych dyscyplin lokalnego sportu.

Na naszych łamach znajdziecie Państwo także aktualne zaproszenia kulturalne na najciekawsze imprezy oraz relacje z tych wydarzeń, które już za nami.

 

Najnowszy GŁOS na święta to aż 24 strony najświeższych, najważniejszych i najciekawszych informacji z życia miasta. Zapraszamy do wszystkich kiosków i salonów prasowych.

 
Zobacz także

» NOWY GŁOS W KIOSKACH: Czeka nas prezydencka dogrywka wyborcza, bo w Zabrzu padł sensacyjny wynik. Publikujemy pełne wyniki wyborcze wszystkich kandydatów do Rady Miasta. Jaka koalicja powstanie w samorządzie? Gdzie trafił do więzienia były wiceprezydent?

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartkowego rana w kioskach i salonach prasowych do nabycia najnowsze wydanie drukowanego GŁOSu - najstarszego, najbardziej profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele...

» NOWY GŁOS W KIOSKACH: Zabrzanka zamordowana w Londynie przez znajomego, do prokuratury zgłaszają się kolejni poszkodowani działalnością „doradcy prawnego”, profesor Zembala po udarze przemówił pięknie podczas święta miasta, pijany rajd ulicami śródmieścia

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartkowego rana w kioskach i salonach prasowych do nabycia najnowsze wydanie drukowanego GŁOSu - najstarszego, najbardziej profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele...

» Przywróćmy Zabrze mieszkańcom (2). Rozmowa z radnym MIROSŁAWEM DYNAKIEM, kandydatem na Prezydenta Zabrza z ramienia ugrupowania marszałka Kornela Morawieckiego – „Wolni i Solidarni”

OGŁOSZENIE WYBORCZE. - Z jakimi reakcjami spotykacie się Państwo po ogłoszeniu, iż zabrzańscy społecznicy pod szyldem „Wolni i Solidarni” Kornela Morawieckiego startują nie tylko do Rady Miasta, ale i ubiegają się o prezydenturę?-...

» Przywróćmy Zabrze mieszkańcom. Rozmowa z radnym MIROSŁAWEM DYNAKIEM, jednym z zabrzańskich liderów ugrupowania marszałka Kornela Morawieckiego – „Wolni i Solidarni”

OGŁOSZENIE. - Dla wielu obserwatorów życia publicznego Zabrza wielkim zaskoczeniem, ale i rozczarowaniem był fakt, iż tutejsze struktury Kukiz’15 dosłownie w ostatniej chwili nie wystawiły pana jako swego kandydata do wyborów...

» Radny MIROSŁAW DYNAK: - Walczę o SOLIDARNOŚĆ, kompletuję listy wyborcze. Zapraszam do współpracy wszystkich zatroskanych o Zabrze

OGŁOSZENIE. Zabrze, nasze miasto. Nasze wspólne, a więc przede wszystkim każdego mieszkańca, a nie tylko władz samorządowych i osób na stanowiskach. Ale jakże często o tym się zapomina, o godności i prawach każdego, także...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA