Forum Tras Turystycznych rozpoczęte Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora    piątek, 09 marca 2018 11:47


DZIEDZICTWO INDUSTRIALNE. Dziś w naszym mieście rozpoczęło się XVII Ogólnopolskie Forum Tras Turystycznych. Forum zaplanowano na trzy dni. Rozpocznie je konferencja w Łaźni Łańcuszkowej Sztolni Królowa Luiza.
Przewidziano osiem referatów, m.in. Jan Gustaw Jurkiewicz z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu ma opowiedzieć o genezie pomysłu udrożnienia i udostępnienia turystom Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej w Zabrzu. Natomiast Dariusz Walerjański przedstawi dziedzictwo industrialne Zabrza.
Jutro uczestnicy Forum mają w planie zwiedzić obie podziemne trasy turystyczne w Zabrzu, a także szyb Maciej. Natomiast nas niedzielę zaplanowane jest walne zebranie Stowarzyszenia Podziemne Trasy Turystyczne Polski, które to jest organizatorem corocznych forów.


SPTTP zrzesza gospodarzy tylko części istniejących tras podziemnych w Polsce. W jego gronie są także trasy naziemne, takie jak bunkier kolejowy w Konewce, a nawet Muzeum Twierdzy Kostrzyn. W Forum Tras Podziemnych uczestniczą zazwyczaj także przedstawiciele niektórych tras niezrzeszonych, naukowcy i pasjonaci podziemi.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA