Niewesoła wiosna Górnika. Pierwsza niedziela bez handlu. Zabrze nie chce uczcić bohatera? Nowy GŁOS już w sprzedaży Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora    czwartek, 08 marca 2018 09:05


GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Od dzisiejszego poranka w kioskach i salonach prasowych znajdziecie Państwo najnowsze wydanie drukowanego GŁOS-u, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, często kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta.
W materiale czołówkowym – Punkty zapalne - na pierwszej stronie naszego tygodnika, opisujemy ostatnie nieciekawe przypadki, związane bezpośrednio z Górnikiem, poczynając od bójki, w której uczestniczył piłkarz tej drużyny Grzegorz K. za co grozi mu do 3 lat więzienia, na ostatnich „wyczynach” pseudokibiców Górnika podczas ostatniego meczu z Piastem, przez które nasza drużyna ukarana została trzema punktami karnymi. Tam też – Wjechał w przechodniów – o groźnym wypadku w centrum Zabrza, spowodowanym przez zbyt szybką jazdę 25-latki, za który jednak prawdopodobnie odpowie też potrącony przez nią kierowca drugiego samochodu. Na stronie 2 – W obronie Pstrowskiego – o proteście zabrzan w obronie pomnika, który na stałe wrósł w krajobraz naszego miasta i wciąż ważą się jego losy. Na sąsiedniej stronie – Zakaz i kary – o zawirowaniach wokół realizacji ustawy o zakazie handlu w niedziele, który jednak większość zabrzan przyjęła ze zrozumieniem. W Zabrzu również uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych, których dzień pamięci przypada 1 marca. Jednak nadal – Pomijany bohater – (str. 7) dziwi opór władz miasta w upamiętnieniu zamordowanego przez komunistów w 1947 roku legendarnego Warszyca, Stanisława Sojczyńskiego, którego najbliższa rodzina do dziś mieszka w naszym mieście. na stronie 13 - Pierwsza miłość - fotografie naszych złotych i diamentowych jubilatów wraz z niezwykłą historią pary, której miłość "od pierwszego wejrzenia" przetrwała do dziś i nadal jest równie mocna.

Jak zawsze nie brak też aktualności z dziedziny kultury i sportu. Na stronie 8, w Galerii GŁOS-u – Gips i pędzel – o najnowszej, gliwickiej wystawie Lucyny Mykietyn oraz - Aparaty w dłoń – zaproszenie do konkursów fotograficznych. Na stronie 9 – Rola teatru – o amatorskim zespole, działającym przy Zespole Szkół Specjalnych nr 41, który zachwyca widzów od blisko dwóch dekad. Tam też zaproszenie do kolejnego konkursu dla miłośników książki. Tym razem – Cały Janosch – do wygrania, już po godzinie 13-tej obszerna biografia pochodzącego z Zabrza autora kultowego Cholonka i licznych bajek dla dzieci.   Na stronie 14 - Mistrz klasyki – przedstawiamy sylwetkę obiecującego 10-letniego szachisty, Jakuba Seemanna, który właśnie został mistrzem Polski w swej grupie wiekowej, a obok – Kontuzja Ambrosiewicza – o niezbyt dobrym początku sezonu naszego piłkarskiego zespołu. I oczywiście na ostatniej stronie – Pierwsze marcowe – życzenia i kwiaty od nas dla wszystkich Pań.  

Najnowszy GŁOS to 16 stron najświeższych i najciekawszych informacji z życia miasta. Zapraszamy do kiosków i saloników prasowych.


 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA