Zabrzanin w Sapporo, czyli rzeźby w śniegu Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    wtorek, 13 lutego 2018 13:19

IMPREZY. Zespół Snow Art Poland, stworzony przez wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach reprezentował nasz kraj na 69. Sapporo Snow Festiwal. Artyści z całego świata rzeźbili tam w śniegu od 5 do 12 lutego. W trzyosobowym zespole z Polski znalazł się też zabrzanin Tomasz Koclęga! Snow Art Poland od kilku lat odnosi spektakularne sukcesy na imprezach w Chinach, Rosji i Japonii. W ub. roku na 44. Międzynarodowym Konkursie Rzeźby w Śniegu zespół Snow Art. Poland zdobył czwarta nagrodę, a w 2016 r. w konkursie Japan Cup w Nayoro uhonorowany został nagrodą miasta Nayoro. Warto podkreślić, że rzeźbiarze związani z katowicką ASP są jedynymi Polakami, którzy otrzymali do tej pory nagrody za rzeźby ze śniegu w Japonii.

Sapporo Snow Festiwal corocznie odwiedza od 2-3 mln gości z całego świata. Swe rzeźby prezentują na nim artyści m.in. z Australii, USA, Singapuru, Tajlandii, Łotwy, Finlandii, Korei Południowej, Macao, Hawajów czy Indonezji.

 
 

FACEBOOK

SZYBKA POŻYCZKA

Z KOMORNIKIEM
32/260-00-33,

516-516-611,
Pośrednik CDF S.C.

firmy MATPOL

FINANSE Sp. z o.o 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA