Nie wygrali w teleturnieju ani złotówki, ale Ruda i Beniol zdobyli sympatię publiczności. Pokazali całej Polsce, jak można pomagać dzieciom Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    niedziela, 07 stycznia 2018 18:45

TELETURNIEJE. Sympatyczni zabrzanie Anna Tamas i Paweł Beniowski czyli dla przyjaciół popularni Ruda i Beniol z doskonale znanego w naszym mieście stowarzyszenia Wielka Flota Zjednoczonych Sił, uczestniczyli w mijającym tygodniu w najnowszym teleturnieju Telewizji Polskiej – „The Wall (ściana) - wygraj marzenia”. Poczynania sympatycznej pary przyjaciół śledziło wielu zabrzan, a temat był przedmiotem rozmów na forach społecznościowych.

„Ruda” założyła kilka dobrych lat temu Wielką Flotę Zjednoczonych Sił. Z Pawłem poznali się, kiedy Ania poprosiła go o pomoc w realizacji Biegu Pluszaka - jednej z inicjatyw Floty. Od tego czasu razem prowadzą stowarzyszenie. 

Jak przypominali twórcy telewizyjnej zabawy, głównym celem Wielkiej Floty jest konkretna pomoc dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, z rodzin dysfunkcyjnych oraz z rodzin zastępczych. Dlatego też Ania i Paweł prowadzą świetlicę, w której dzieci spędzają czas po swoich codziennych zajęciach szkolnych. Mogą brać udział w różnych lekcjach – m.in. w ćwiczeniach wspinaczkowych oraz warsztatach bębniarskich. Trafiają do nich Ci, którzy chcą rozwijać swoje pasje, jak również te osoby, które uciekają od swojej codzienności i trudnego dzieciństwa. Zajęcia są nieodpłatne.

Obok codziennej działalności, Ania i Paweł organizują dodatkowe imprezy: biegi, koncerty, obozy letnie i ferie zimowe. Motto Ani brzmi: „zawsze do przodu, nigdy w tył”. Tak też odważnie, ale i z ogromnym humorem, poczynała sobie w teleturnieju. I choć w punkcie kolimacyjnym programu zabrzanie mieli na koncie ponad 60 tys. zł, to niestety w finałowej rozgrywce przegrali wszystko i do Zabrza wrócili bez finansowej premii. Za to z wyjątkowymi wspomnieniami. A przy okazji cała Polska usłyszała o nich i ich społecznym dziele, gdyż program był przeplatany kilkoma mini-reportażami nagranymi w Zabrzu w związku z ich aktywnością.

foto: facebook/tvp

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA