Trzej królowie na koniach przemierzali w orszakach ulice miasta. Zabrzanie pokłonili się Dzieciątku Jezus Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 06 stycznia 2018 18:59

ŚWIĘTO. Piękna, niemal wiosenna aura towarzyszyła rzeszom wiernych, którzy wzięli dziś udział w Zabrzu w Orszaku Trzech Króli. W ten sposób cała Polska świętuje dziś w Kościele Katolickim uroczystość Objawienia Pańskiego nazywanego częściej Świętem Trzech Króli. Tym razem nie było w naszym wjeździe atrakcyjnego zawsze przejazdu na wielbłądzie, ale wszyscy królowie przemierzali ulice śródmieścia wierzchem na swych koniach. Patronat honorowy nad tym religijnym wydarzeniem w naszej diecezji objął biskup gliwicki Jan Kopiec.

 

W Zabrzu orszak podzielony był na trzy „strumienie”, które równocześnie - o godz. 14. wyruszyły z trzech różnych miejsc: grupa żółta sprzed Hali Pogoń, grupa czerwona – sprzed kościoła św. Kamila, grupa niebieska – sprzed kościoła św. Józefa. Tradycyjnie, kulminacyjnym momentem orszaku było oddanie pokłonu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie w stajence ustawionej na placu przed Kościołem św. Anny. Później zaś było wspólne kolędowanie.

Hasło tegorocznych orszaków w kilkuset polskich miastach i miejscowościach to: „Bóg jest dla wszystkich”. To przypomnienie, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA