Orszak Trzech Króli przejdzie w sobotę także ulicami Zabrza Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 03 stycznia 2018 18:41

ŚWIĘTOWANIE. To już w najbliższą, świąteczną sobotę (6 stycznia) także przez Zabrze przejdzie tradycyjny już Orszak Trzech Króli. Patronat honorowy nad tym religijnym wydarzeniem w naszej diecezji objął biskup gliwicki Jan Kopiec. Tradycyjnie, kulminacyjnym momentem orszaku będzie oddanie pokłonu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie w stajence ustawionej na placu przed Kościołem św. Anny. Później nastąpi wspólne kolędowanie.Hasło tegorocznych orszaków to: „Bóg jest dla wszystkich”. To przypomnienie, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą elementu stroju w kolorze „strumienia”, do którego dołączą, a które symbolizują Trzech Króli i różne kontynenty. Kolor czerwony to strumień europejski, kolor niebieski – afrykański i kolor zielony – azjatycki.
W Zabrzu orszak będzie podzielony na trzy „strumienie”, które równocześnie - o godz. 14. wyruszą z trzech różnych miejsc: grupa żółta sprzed Hali Pogoń, grupa czerwona – sprzed kościoła św. Kamila, grupa niebieska – sprzed kościoła św. Józefa. Wszyscy połączą się w jedną wielobarwną grupę, najpierw na placu pod pomnikiem Pstrowskiego, a następnie przemaszerowując finalnie na plac przed kościołem św. Anny.

 
Zobacz także

» W świąteczny piątek także przez Zabrze przejdzie wielobarwny Orszak Trzech Króli. Czy mróz może nieco pokrzyżować plany?

TRADYCJE. To jeden z najbarwniejszych zwyczajów ostatnich lat. W dziewiątej już edycji tych największych jasełek na świecie weźmie udział 560 miast w Polsce, w tym także Zabrze oraz Ruda Śląska. W piątek (6 stycznia) w Święto Trzech...

» Pochód Trzech Króli - 6 stycznia 2013

{gallery}WYDARZENIA/13-STYCZEN/krolowie{/gallery}

» [FOTO] Trzej Królowie zawitali do Zabrza. Zobacz zdjęcia!

UROCZYSTOŚCI. Tradycyjny już orszak Trzech Króli znów odbył się w Zabrzu! Tym razem mędrcy wyruszyli z trzech miejsc - Melchior spod Hali Pogoni, Baltazar spod kościoła pw. św. Kamila i wreszcie Kacper spod św. Józefa! Ostatni z...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA