REKLAMA
Wędkarze „moczyli kije” na wyścigi. Puchar Rady Dzielnicy Guido zdobył Zbigniew Małdachowski deklasując rywali Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 07 sierpnia 2017 16:15

WĘDKARSTWO. 5 sierpnia br. na zbiorniku "Bocianie Gniazdo" na terenie Paniówek nieopodal Zabrza rozegrano pierwszą turę Zawodów Wędkarskich Rady Dzielnicy Guido. Na starcie stanęło osiemnastu zawodników, w tym dwie kobiety. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 9. i trwała do godz. 13. Warunki wędkarskie sprzyjały konkurencji, a ryby „brały”. W zmaganiach zwyciężył Zbigniew Małdachowski, który złowił łącznie 15,81 kg ryb, zdobywając tym samym puchar Rady Dzielnicy Guido. W sumie w zawodach złowiono 76,3 kg ryb.

 

Zawody rozgrywano na wyznaczonych dwóch sektorach – A i B. Ich zwycięzca okazał się także być najlepszym zawodnikiem – wędkarzem w sektorze B, zostawiając daleko w tyle tryumfatora z sektora A - Andrzeja Mierzwiaka (9,26 kg) oraz Włodzimierza Małdachowskiego (8,27 kg).

Jak informuje blog wędkarski Zabrzańskiego Teamu Karpiowego, Bocianie Gniazdo zajmuje obszar 9,3 ha. Jest stosunkowo płytkim ale trudnym łowiskiem; średnia głębokość wynosi około 1,5 metra, do maksymalnie około 3 metrów. Brzegi w całości porośnięte są trzciną i dość bagniste. Większą część akwenu zajmuje zalany las co stanowi utrudnienie podczas wędkowania, ale jest również świetną kryjówką nie tylko dla karpi. Na Bocianim Gnieździe łowić możemy zarówno małe płotki, jak i czy duże szczupaki i leszcze.

Tymczasem organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną turę zawodów Rady Dzielnicy Guido, która odbędzie się 2 września, tym razem na akwenie w dzielnicy Guido. W tym dniu zostaną również rozegrane zawody dla dzieci, w kategoriach wiekowych 6-11 oraz 12-16 lat. Młodzików zainteresowanych startem serdecznie zaprasza się do zapisów: SMS-em pod nr tel. 697 225 212.

 
Zobacz także

» Ze spławikiem nad wodą

WĘDKARSTWO. 2 września na stawie sekcji Akwen w dzielnicy Guido rozegrana została druga tura spławikowych zawodów wędkarskich. Najlepszy wynik (14200gr) uzyskał Pan Artur Kowalczyk. Po dwóch turach w zawodach o Puchar Rady Dzielnicy Guido...

» Imprezy nad Bytomką - jest plan

REKREACJA. W Głosie drukowanym orazpisaliśmy o planach sportowych i rekreacyjnych zajęć na zrekultywowanych terenach rzeki Bytomki. Donosiliśmy także o pierwszych udanych imprezach. Teraz znamy już szczegóły kolejnych wrześniowych...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do września


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA