REKLAMA
Rozbudowa Platana: wmurowano kamień węgielny! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    czwartek, 03 sierpnia 2017 12:12

INWESTYCJE. Dzisiaj w centrum handlowym Platan w Zabrzu odbyła uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę tego obiektu. Prace budowlane już trwają, a ich zakończenie przewiduje się jesienią przyszłego roku. Platan stanie się wtedy jedną z największych galerii handlowo-usługowych w regionie, z ponad 40 tys. mkw. powierzchni najmu. Szacowany koszt inwestycji wyniesie ok. 40 mln euro.

 

W uroczystości udział wzięli m.in. prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, Craig Boshard i Wojciech Godlewski – przedstawiciele głównego inwestora firmy Rockcastle Poland oraz Małgorzata Boroń – przedstawicielka generalnego wykonawcy firmy CFE Polska. W ceremonii uczestniczyli również autorzy projektu architektonicznego z pracowni SUD Architeksi i Tremend. 

Centrum Handlowe Platan istnieje w Zabrzu od 2003 r. Po rozbudowie galerii pojawi się około 30 nowych sklepów i punktów usługowych, w tym nowe, znane i lubiane marki. W ramach inwestycji zostanie rozbudowana strefa restauracyjna, powstanie kino i fitness, a klienci zyskają dostęp do bezpłatnego wi-fi i punktów ładowania. Wykonany zostanie także wygodny trzypoziomowy parking mogący pomieścić nawet 1400 aut, przebudowane zostaną wjazdy i wyjazdy tak, aby zapewnić sprawniejszą obsługę komunikacyjną.

 

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do września


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA