REKLAMA
Komu wyróżnienia św. Kamila? Gala w najbliższą sobotę Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora    środa, 12 lipca 2017 07:50

NAGRODA ZA SERCE.  W najbliższą sobotę (15 lipca), w Teatrze Nowym wręczone zostaną wyróżnienia im. św. Kamila. patrona chorych, szpitali, personelu medycznego a od 1996 roku także naszego miasta. Kamile są wyrazem wdzięczności dla osób i instytucji działających na rzecz mieszkańców Zabrza, zaangażowanych w działalność społeczną i charytatywną. W tym roku wyróżnieni zostaną: znakomity diabetolog profesor Krzysztof Strojek, proboszcz parafii św. Andrzeja - ks. Andrzej Kinel i znany w Zabrzu profilaktyk i propagator trzeźwości - Kazimierz Speczyk. Wyróżnienia przyznawane za serce dla potrzebujących będą wręczone już po raz dwudziesty pierwszy.

 
Zobacz także

» Popełnił samobójstwo, czy został zastrzelony? Jakich topkolarzy zobaczymy w Zabrzu i ile nas to będzie kosztować? Jakimi wozami jeżdżą i jakie kredyty zaciągają radni? O tym w najnowszym Głosie, który już jutro do czytania!!!

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Prezydent miasta mówi o kulisach Tour de Pologne, którego meta jednego z etapów odbędzie się przed stadionem Górnika 1 sierpnia. Jak ściągnięto tak wielką imprezę do naszego miasta? Co nam da promocja...

» Kobieta z Biskupic i jej 14 kilogramów tytoniu.

POLICJA. Do zatrzymania 64-letniej kobiety doszło w jej mieszkaniu w Zabrzu-Biskupicach. Podczas przeszukania lokalu policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabrzańskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego...

» Zbadaj się, nie daj się rakowi!

ZDROWIE. Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? To najwyższa pora! Najbliższa okazja nadarzy się już w przyszłym tygodniu. Do Zabrza przyjedzie mammobus i by skorzystać z okazji nie trzeba lekarskiego skierowania. Należy się tylko...

» Syreny zawyją na pamiątkę Powstania

ALARM. 1 sierpnia, o godz. 17, zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.  Upamiętnione tym samym zostaną obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania...

» Na rolkach pędzą

STADION. Już w  piątek (28 lipca), na wewnętrznym parkingu Areny Zabrze odbędą się kolejne zajęcia z nauki jazdy na rolkach. Lekcje są bezpłatne i prowadzone przez profesjonalną kadrę instruktorską. Tym razem zaplanowano zajęcia...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Zdjęcia przyrody i przemysłu

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 3 września

Max Steckel. Fotograf i wydawca

Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA