KORONAWIRUS

koronawirus
Zabrze gości uczestników trzydniowej konferencji naukowej poświęconej bioinżynierii medycznej Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 13 października 2016 23:15

NAUKA I MEDYCYNA. W hotelu „Diament" w Zabrzu rozpoczęła się w czwartek trzydniowa V Konferencja Naukowa „Innovations in Biomedical Engineering – IiBE" 2016. Jest ona organizowana przez Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, zaś patronat nad nią sprawują: Komitet Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk, marszałek województwa śląskiego, prezydent Zabrza i rektor Politechniki Śląskiej.

 

Inicjatywa ta stanowi kontynuację, w zmienionej formule, konferencji „Śląska Inżynieria Biomedyczna”, której cztery edycje odbyły się w latach 2012-2015. Zmiana ta wynika z zamiaru nadania tej inicjatywie charakteru naukowego. Skierowana jest do przedstawicieli nauk technicznych i medycznych zainteresowanych szeroką problematyką inżynierii biomedycznej i stanowi okazję do zaprezentowania osiągnięć naukowo-badawczych w tym zakresie.

W trakcie konferencji przewidziana jest również prezentacja i wystawa najnowszych rozwiązań aplikacyjnych w dziedzinie inżynierii biomedycznej opracowanych w ośrodkach naukowo-badawczych oraz firmach stanowiących technologiczne zaplecze ochrony zdrowia.

W piątek w ramach konferencji odbędzie się również „III Spotkanie Dziekanów” wydziałów realizujących w kraju proces kształcenia na kierunku „Inżynieria Biomedyczna”. Podczas spotkania kontynuowana będzie dyskusja nad wypracowaniem propozycji zmian legislacyjnych umożliwiających w sposób skuteczny zatrudnianie absolwentów tego kierunku w jednostkach służby zdrowia. W opinii środowiska akademickiego umożliwiłoby to wykorzystywanie potencjału intelektualnego kadry inżynierów biomedycznych w jednostkach służby zdrowia. Ponadto zapewniłoby w większym stopniu wykorzystanie istniejących i nowych, innowacyjnych technologii oraz wyrobów medycznych.

 
Zobacz także

» Lekarze i inżynierowie łączą siły. Konferencja na temat telemedycyny

ZDROWIE. III Konferencja Naukowa Śląska Inżynieria Biomedyczna – SIB 2014 przyciągnęła w miniony piątek naukowców z całego kraju. W centrum konferencyjnym Hotelu Diament w Zabrzu uczeni wymieniali doświadczenia związane z telemedycyną....

» Wolność i ograniczenia kultury tematem do rozmów

KONFERENCJE. Siedemnasty rok z rzędu w Zabrzu odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa. Tym razem tytułem spotkania będzie „Wolność i jej ograniczenia w kulturze Europy Środkowej”. Konferencja odbędzie się w dniach 14- 15...
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA