Weź udział w Rajdzie Renifera. To impreza dla wszystkich kierowców i miłośników motoryzacji Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 04 grudnia 2015 20:26

INICJATYWY. Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji zaprasza wszystkich kierowców do udziału w Rajdzie Renifera, który odbędzie się w naszym mieście już jutro - w sobotę 5 grudnia.Impreza rozpocznie się o godz. 16 na pl. Warszawskim i otwarta jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na posiadane pojazdy. W szranki na równi stanąć mogą kierowcy pojazdów, które ledwie zeszły z taśmy produkcyjnej, jak i te, które po drogach jeżdżą od kilkudziesięciu lat.


Na czym polega impreza? Będzie to jedna z odmian rajdu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czeka ich wiele niespodzianek i trudnych zadań. Dojechać będą tam musieli własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim i zgodnie z przepisami. Mimo tego, będzie ich gonić czas, bo część z najlepiej punktowanych zadań należy wykonać w określonym czasie. A testowi poddana zostanie nie tylko nasza wiedza z historii Zabrza, mechaniki pojazdowej czy pierwszej pomocy, ale również… sprawności prowadzenia pojazdów.

Co więcej, zgodnie z tradycją imprez organizowanych przez Zabrzańskiej Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, w trakcie Rajdu Renifera przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna. Tym razem na rzecz zabrzańskiego Domu Dziecka. Organizatorzy liczą na wsparcie nie tylko uczestników, ale i widzów. A podopiecznym tej placówki chcą sprezentować przede wszystkim: słodycze (batoniki, czekolady, cukierki), napoje (soki typu "Kubuś"), środki czystości (żele do kąpieli, szampony, kosmetyki), artykuły szkolne i naukowe (książki, zeszyty, kredki, etc.) oraz zabawki (głównie gry planszowe, sprzęt sportowy - absolutnie nie pluszaki!).

 
Zobacz także

» Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji zaprasza na Rajd Renifera!

CIEKAWOSTKI. Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji nie zapadło w sen zimowy, lecz planuje kolejną imprezę. Tym razem będzie ona zupełnie inna niż poprzednie: już 5 grudnia kilkadziesiąt minut po godz. 16 na ulicach Zabrza...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA