Rusz głową i "Zachowaj trzeźwy umysł" Email
Wpisany przez Tomasz Szoc napisz do autora    poniedziałek, 27 października 2014 19:52

KAMPANIE SPOŁECZNE. Promowanie trzeźwości nie musi oznaczać nudnych pogadanek... Kampania Zachowaj trzeźwy umysł, która wpisuje się w nurt profilaktyki pozytywnej z całą pewnością należy do chlubnych wyjątków. Już od trzynastu lat nasze miasto bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji. Tegoroczna edycja z hasłem przewodnim Teraz twój czas skupia się na zachęcaniu młodzieży do rozwijania zainteresowań, czy poznawania świata. Jej celem jest również pokazanie młodym ludziom ciekawych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Miejski Ośrodek Kultury przy ulicy 3 Maja 91a zaprasza na finał kampanii, który odbędzie się 5 listopada o godz. 12. 

Chociaż działania są skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży, angażują całą lokalną społeczność, a szczególnie: rodziców, nauczycieli, sprzedawców napojów alkoholowych, czy kierowców. Wizytówkami kampanii są znani liderzy sportowi tacy jak: Adam Małysz, Robert Korzeniowski, Maciej Żurawski, Marek Kamiński, Monika Pyrek, Robert Kubica, Natalia Partyka, Maja Włoszczowska. W tym roku patronem sportowym jest Maciej Kot ,skoczek narciarski. Patronat nad akcją objęli : Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Komenda Główna Policji. Organizatorami są: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Punkt Konsultacyjny Pomarańczowej Linii i Miejski Ośrodek Kultury.

 
Zobacz także

» Ukrywali się przez wiele lat...

AKCJA POLICJI. Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy, wyspecjalizowani funkcjonariusze rozpoczynają ustalenie miejsca pobytu wskazanych osób. Poszukiwania czasami trwają wiele lat, gdyż w ukrywaniu się często pomagają mu...

» O problemach związanych z alkoholem

UZALEŻNIENIA. W Komisariacie odbyło się spotkanie organizacji i stowarzyszeń, które zajmują się problematyką uzależnień od alkoholu. Policjanci z zespołu profilaktyki przedstawili prezentację dotyczącą zagrożeń wynikających z...

» Koniec zgrupowania, początek sparingów. Górnik pokonał II-ligowca

SPARING. Na zakończenie tygodniowego zgrupowania w Wodzisławiu Śląskim piłkarze Górnika rozegrali dzisiaj sparing z GKS-em Katowice. Nasza drużyna pokonała II-ligowca 2-0, zdobywając jednak bramki w drugiej połowie, gdy na boisku...

» W Zabrzu niedzielne wybory zdecydowanie wygrała Koalicja Europejska

 GŁOSOWANIE. Możemy juz podsumować przebieg wyborów do Parlamentu Europejskiego w Zabrzu. Frekwencja w naszym mieście była tradycyjnie niższa niż w innych rejonach i wyniosła zaledwie 37,82 procent (podczas gdy średnia krajowa to ponad...

» W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosujemy tylko na jedną osobę, w godz. 7 – 21

ELEKCJA EUROPEJSKA. W niedzielę (26 maja) także w Zabrzu trwać będą wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie zaplanowano od godz. 7. do 21. Okręgowa Komisja Wyborcza w Katowicach zarejestrowała w okręgu wyborczym nr 11 (do którego...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA