[WYNIKI, GALERIA] Jubileuszowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka dobiegł końca Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora    piątek, 02 maja 2014 07:57

IMGA0484

KONKURSY. We wtorek oficjalnie zakończył się zabrzański jubileuszowy 60. Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka. W Teatrze Nowym po południu odbyła się gala finałowa z rozdaniem nagród i pokazem najlepszych zespołów z dziedziny tańca i muzyki, po której zorganizowano Koncert wspomnień. Wystąpili dawni, najczęściej honorowani nagrodami artyści festiwalu w jego historii: chór Resonans con tutti oraz młodzi tancerze grupy Mak. W foyer teatru otwarto natomiast przeglądową wystawę festiwalowych pamiątek, trofeów i publikacji (wśród nich wiele z archiwalnych wydań GŁOSu).

Więcej na ten temat w drukowanym GŁOSie.


DNI TEATRU
60. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka

w kategorii szkół podstawowych

I miejsce i Złota Maska - Zespół teatralny "Kolorowe dzieciaki" z SP Nr 1 za spektakl Kufer starszej pani wg tekstu Katarzyny Maliszewskiej przygotowany przez panie Ewę Działo i Katarzynę Maliszewską, w opracowaniu muzycznym Małgorzaty Działo.

- Zespół teatralny "Nie przeszkadzaj" z SP Nr 30 za spektakl Papier, kamień, nożyce z wykorzystaniem chińskiej legendy, scenariusz i reżyseria pani Anna Dermont-Brandys

- Grupa Teatralna „Raz Dwa Trzy” z SP 43 za spektakl I a u … wg własnego scenariusza z wykorzystaniem rymowanek i wierszy innych autorów przygotowany przez panie Emilię Przyszlak i Anetę Michalską.

II miejsce i Srebrna Maska - Zespół teatralny z SP 28 za adaptacje wiersza
O Ślimaku i gliździe w gwarze przygotowany przez panie Annę Derelę i Helenę Masnicę

II miejsce i Srebrna Maska - Zespół teatralny z SP 28 za spektakl wg wiersza J. Tuwima Pan Tralaliński przygotowany przez panie Annę Derelę i Ewę Rogacką

wyróżnienie - Zespół integracyjny ”Rzepka” z ZSS Nr 41 za spektakl Zycie motyla wg własnego scenariusza przygotowany pod kierunkiem pań Natalia Niedbała, Dorota Kaliszewska, Ewa Toporowska, Karolina Mrosek, Jolanta Mazur i Joanna Gajzler

- Zespół teatralny klasy III a z SP 15 za spektakl Co słychać w ulu przygotowany przez panią Barbarę Bartoszewską

w kategorii gimnazjów

I miejsce i Złota Maska - Akcydentalna Trupa Teatralna z Gimnazjum nr 24 za spektakl Bajka o rzeczach martwych wg Wisławy Szymborskiej przygotowany przez panie Agnieszkę Klar i Elżbietę Iwanek

II miejsce i Srebrna Maska - Kabaret „Rokita” z G Nr 29 za program Trzy łyki Profilaktyki wg tekstów Ryszarda Kumalskiego, przygotowany przez pana Ryszarda Kumalskiego

Wyróżnienie - Teatr dramatyczny „Zadra” z G Nr 29 za spektakl Klepsydra gigantów do własnego tekstu przygotowany pod kierunkiem pań Iwony Woitun, Katarzyny Żebrowskiej, Natalii Cybulki-Wróbel oraz pana Jarosława Karpińskiego


w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce i Złota Maska - Kabaret „I czyli cdn…” z ZSO Nr 11 – III LO za spektakl Historia Trójki piosenką malowana przygotowany pod kierunkiem pani Magdaleny Kaernbach-Wojtaś

II miejsce i Srebrna Maska - Teatr „Nieoetykietkowani – junior” z ZSO za spektakl Gra na podstawie tekstu K. Miłobędzkiej ”Ojczyzna’ przygotowany przez panią Małgorzatę Baryłę

Wyróżnienie - Teatr „Bez nazwy” z ZSO Nr 5- II LO za spektakl Czekanie wg S. Becketta przygotowany przez panią Marię Teresę Gorczycę


w kategorii placówek pozaszkolnych

Grand Prix i Złota Maska - Rampa. Teatr żywego planu z OPP 4 -Centrum Edukacji Twórczej za spektakl Końskie nazwisko wg opowiadania A. Czechowa przygotowany przez panią Jolantę (Ninę)Wolską

I miejsce i Złota Maska - Teatr eksperymentalny „Nieoetykietkowani” z OPP Nr 3 za spektakl Król umiera – czyli ceremonie wg sztuki E. Ionesco przygotowany przez panią Małgorzatę Baryłę, oprac. muzyczne Katarzyna Czech i Wiktor Rorot

II m i Srebrna Maska - Estrada poetycka z MDK Nr 2 za spektakl Daleko nam do człowieka na podstawie tekstu K. Miłobędzkiej ”Ojczyzna’ przygotowany przez panią Katarzynę Boroń

- Teatr Tańca Ulicznego z OPP 4 -Centrum Edukacji Twórczej za spektakl Z deszczu w deszcz, scenariusz, reżyseria i choreografia Dorota Zeliszek, kostiumy Iwa Kruczkowska –Król, zgranie muzyczne Robert Gajgier

III miejsce i Brązowa Maska - |Zespół Teatralny „PaniKa” z MDK Nr 2 za spektakl Oblicza ojczyzny na motywach powieści „Chłopcy z Placu Bron”
Scen., reż. i scenografia Katarzyna Boroń, oprac. muz. Karolina Bucka i K. Boroń

Wyróżnienie - Teatr PIK-POK z OPP Nr 3 za spektakl Wielka ucieczka Oli i Jacka na motywach powieści „O dwóch takich, co ukradli księżyc” przygotowany przez panią Małgorzatę Baryłę.

DNI MUZYKI
60. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka

soliści wokalni

szkoły podstawowe

ZŁOTA NUTA
Aleksandra Fuentes

SP nr 5 MDK2
Przygotowanie: Grażyna Klein- Jarasz

Wiktoria Brylińska
SP nr 1
Przygotowanie; Ewa Działo, Małgorzata Działo

SREBRNA NUTA

Adrianna Dziuba
SP nr 18
Przygotowanie: Barbara Strzodka

Anna Mastaj
Zespół Szkół Katolickich
Przygotowanie: Anna Olejniczak

BRĄZOWA NUTA

Chodacz Natalia
SP nr 36
Przygotowanie: Joanna Ringmann

Wyróżnienia

Solga Arkadiusz
SP nr 34 w ZSP nr 6
Przygotowanie: Joanna Przypaśnik


Krajewska Aneta
Placówka Edukacyjna- Artystyczna Akord
Przygotowanie: Anna Pieszka

Matula Filip
ODK Pulsar
Przygotowanie: Kamil Baron

Tomkiewicz Paulina
ODK Pulsar
Przygotowanie: Kamil Baron




Gimnazja

ZŁOTA NUTA

Stryjakiewicz Adam
Gimnazjum Nr 29
Przygotowanie: Anna Matysek, Katarzyna Nawrat- Żebrowska

Aneta Kubicka
CEiR
Przygotowanie: Anna Olejniczak

Sobik Roksana
ZSS nr 40
Przygotowanie: Agnieszka Skutnik


SREBRNA NUTA
Katarzyna Wirtel
Gimnazjum Nr 2
Przygotowanie: Danuta Bieniek

Katarzyna Draheim
CEiR
Przygotowanie: Anna Olejniczak

Janik Dagmara
ZSS nr 40
Przygotowanie: Agnieszka Skutnik

BRĄZOWA NUTA

Marta Chromy
ODK RSM Pulsar
Przygotowanie: Kamil Baron


Wyróżnienie:

Justyna Zwolińska
Gimnazjum Nr 2
Przygotowanie: Danuta Bieniek

Roksana Bodnia
CET OPP nr 4
Przygotowanie: Katarzyna Kotyczka, Robert Gajgier


szkoły ponadgimnazjalne

ZŁOTA NUTA

Anna Wiencek
ZSO nr 11
Przygotowanie: Katarzyna Kupiec

SREBRNA NUTA

Karol Baranowski
Akord
Przygotowanie: Michał Ibrom

BRĄZOWA NUTA

Aleksandra Rojek
ZSO nr 10
Przygotowanie: Beata Wyrzykowska- Piesik

Wyróżnienie

Anna Stryj
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 11
Przygotowanie: Katarzyna Kupiec

Flawiana Zemła
Liceum Katolickie
Przygotowanie: Anna Olejniczak


ZESPOŁY WOKALNO-INSTRUMENTALNE

Szkoły podstawowe

ZŁOTA NUTA

Złote Nutki
Studio Artystyczne Maciej
Przygotowanie: Magda Ziółkowska

SREBRNA NUTA

Gwiazdeczki
SP nr 43
Przygotowanie: Katarzyna Ciszewska


BRĄZOWA NUTA

Zespół wokalny Nutki
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1
Przygotowanie: Elżbieta Rogowska

Wyróżnienia

Cicho-sza
Zespół Szkół Specjalnych Nr 40
Przygotowanie: Ewa Korkus, Agnieszka Skutnik

Zespół wokalno-instrumentalny
Ognisko Pracy Pozaszkolnej Nr 3
Przygotowanie: Lidia Dylewska

Gimnazjum

ZŁOTA NUTA

Duet wokalny Natalia Kaczmarczyk i Agnieszka Wsuł
Centrum Edukacji Twórczej – Ognisko Pracy Pozaszkolnej Nr 4
Przygotowanie: Katarzyna Kotyczka, Robert Gajgier

Brązowa NUTA

Medyk and Orzeł
Gimnazjum Nr 29
Przygotowanie: Anna Matysek, Katarzyna Nawrat- Żebrowska

Duet gitar klasycznych
Natalia Murkowska Julia Łacwik
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2
Przygotowanie: Maciej Cybulski

Szkoły ponadgimnzjalne

ZŁOTA NUTA

The Sudden Entrance
Zespół Szkół Katolickich


SREBRNA NUTA

Jankle
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1
Przygotowanie: Jacek Milej

Zespół Instrumentalny
ZSO Nr 5
Przygotowanie: Małgorzata Hluzow

Wyróżnienie

Duet Grzegorz May i Krzysztof Kaczor
Zespół Szkół Katolickich


SOLIŚCI INSTRUMENTALNI

ZŁOTA NUTA

Łukasz Góźdź
Placówka Edukacyjno-Artystyczna Akord
Przygotowanie: Michał Ibrom

SREBRNA NUTA

Roksana Walczak
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1
Przygotowanie: Joanna Ringmann
BRĄZOWA NUTA

Maksymilian Pala
Placówka Edukacyjno-Artystyczna Akord
Przygotowanie: Michał Ibrom

Izabela Kubica
Placówka Edukacyjno-Artystyczna Akord
Przygotowanie: Michał Ibrom

Wyróżnienie

Paweł Gawol
ZSO Nr 12
Przygotowanie: Mariusz Kandora, Agnieszka Łukaszek


CHÓRY

ZŁOTA NUTA

Zabrzański Chór Młodzieżowy „ Resonans con tutti „ im N. Kroczka
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1
Przygotowanie: Waldemar Gałązka, Arlena Różycka- Gałązka, Maria Kroczek

Chór Schola Cantorum
Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Knurów
Przygotowanie: Kamilla Pająk

Srebrna Nuta

Chór dziewczęcy Tarantella
Gimnazjum Nr 21/ MDK2
Przygotowanie: Kamilla Pająk


DZIEŃ TAŃCA
60. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka
w kategorii szkół podstawowych

Grupa wiekowa 6 do 9 lat

ZŁOTA PUENTA

Crazy Monkeys MDK2 przygotowanie Wiktor Woźniczko

SREBRNA PUENTA

Break Kinds MDK2 przygotowanie Wiktor Woźniczko

BRĄZOWA PUENTA

Zespół Folklorystyczny Urwisy SP 43 przygotowanie Katarzyna Ciszewska, Małgorzata Pacholczak

 

Kategoria wiekowa 10 do 15 lat

ZŁOTA PUENTA

Chaos Studio Tańca Eska Zabrze przygotowanie Agnieszka Fułek

Fantasmagoria Zespół Tańca Nowoczesnego HIP-HOP Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Tarnowskie Góry przygotowanie Marta Błońska

SREBRNA PUENTA

Agressive Worms MDK2 przygotowanie W. Woźniczko


BRĄZOWA PUENTA

Zespół Taneczny Małe Graffiti Centrum Edukacji i Rehabilitacji Zabrze Joanna Adamczyk , Agnieszka Kulpa- Wieczorek


Grupa wiekowa od 16 do 20 lat

ZŁOTA PUENTA

Scena Tańca Za Mgłą Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego Gronex
przygotowanie Magdalena Wojnarowicz- Klimas

SREBRNA PUENTA

Młodzieżowy Teatr Tańca MDK2 przygotowanie Kamila Zduniak

BRĄZOWA PUENTA

Wydział Rytmiki Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zabrzu przygotowanie Ewa Kudełka

SOLIŚCI

ZŁOTA PUENTA

Patrycja Janusek Studio Tańca Ulicznego OPP4 przygotowanie Agata Zeliszek

SREBRNA PUENTA

Aleksandra Heder Studio Tańca Ulicznego OPP4 przygotowanie Agata Zeliszek


BRĄZOWA PUENTA

Patrycja Kamińska Studio Tańca Ulicznego OPP4 przygotowanie Agata Zeliszek


DUETY

ZŁOTA PUENTA

Paulina Łaba Marta Stawiarska Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego Gronex przygotowanie Magdalena Wojnarowicz- Klimas


SREBRNA PUENTA

Daniela Kornas Liliana Kowalska Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego Gronex
przygotowanie Karolina Kladziwa

 
Zobacz także

» Gala finałowa 65. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka. Nagrodzono najlepszych

TWÓRCZOŚĆ ARTYSTYCZNA. W Teatrze Nowym w Zabrzu odbył się w środę Koncert Galowy 65. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka. Organizatorami tego wydarzenia był Urząd Miejski w Zabrzu oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 2...

» Wielki finał najważniejszego festiwalu kultury młodzieżowej w Zabrzu. Teatrem Nowym zawładnęła sztuka recytatorska, teatralna i taneczna

FINAŁ FESTIWALU. W Teatrze Nowym w Zabrzu odbył się w poniedziałek Koncert Galowy Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka. Najpierw o godz. 10 zaprezentowali się laureaci występów teatralnych (a także zorganizowano...

» Młode talenty podczas koncertu laureatów odebrały nagrody festiwalu im. Kroczka

KONKURSY. Uroczystym, finałowym występem laureatów na deskach Teatru Nowego w Zabrzu zakończył się   59 Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2. W turnieju występowały...

» [FILM] Taniec zawładnął dziś Miejskim Ośrodkiem Kultury Guido. Zobacz występ Maczków

FESTIWAL IM. KROCZKA. W Zabrzu trwa Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka. Wtorek stał pod znakiem „Dnia Tańca”. W Miejskim Ośrodku Kultury Guido przy ul. 3 Maja wystąpiło kilkanaście zespołów tanecznych z całego...

» Kapele rockowe na estradę!

gdzie: Miejski Ośrodek Kultury Guido, ul. 3 Maja 93, tel. 32 278-08-02kiedy: 27 i 28 maja (godz. 16 - 20) Suplement Rockowy - impreza kończąca tegoroczny 57 Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka. Przegląd ma charakter ...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca












Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA