[GALERIA] Jerzy Buzek spotkał się z uczniami biskupickiego gimnazjum Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora    niedziela, 15 grudnia 2013 20:15

PC132088

SPOTKANIA. Miejcie swoje marzenia; zachowujcie się zawsze przyzwoicie, byście nie musieli się wstydzić tego, co robicie; i twardo dążcie do celu. Jestem przekonany, że dzięki temu bardzo wiele wam się uda – mówił Jerzy Buzek, były premier oraz przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który w piątkowe południe (13 grudnia) odwiedził Gimnazjum nr 20 im. Polskich Himalaistów w Zabrzu-Biskupicach.

Po krótkim wykładzie dla uczniów o drodze do szczęśliwego życia i walki o ambicje i marzenia, przyszedł czas na pytania. Nie zabrakło wspomnień ze szkoły (Wspominam ją bardzo dobrze, ale najlepiej wspominam zabawę), ale i informacji o własnych przeżyciach Buzka w stanie wojennym. A w nim nie tylko drukował i kolportował bibułę, ale i... organizował wódkę na wesele przyjaciela. - Kiedy ją zdobyliśmy, tak się ucieszyliśmy i zaczęliśmy świętować, że wraz z przyjaciółmi cały nasz przydział... zniknął przed weselem – szczerze przyznawał młodzieży.

Jerzy Buzek był kolejnym uczestnikiem cyklu Spotkań ze sławnymi, w którym młodzi uczniowie poznają znane osobowości. Dotąd szkołę odwiedzili już m.in. aktor Zbigniew Stryj, sędzia piłkarki Robert Małek, czy znany z naszych łamów fotograf Arkadiusz Gola.

 

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Nasi piłkarze

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do października


Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA