KORONAWIRUS

koronawirus
ZABRZE POLECA: Stadion
Po publikacji raportu NIK i artykule GŁOSu dwóch radnych dzielnicowych zawiadomiło organy śledcze Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora niedziela, 22 listopada 2015 09:51

KONTROWERSJE. Jest ciąg dalszy opisanej przez GŁOS przed dwoma tygodniami nieprawidłowości stwierdzonych przez Najwyższą Izbę Kontroli przy budowie stadionu Górnika w Zabrzu. W ślad za Raportem NIK przedstawiciele stowarzyszenia Lepsze Zabrze (w tym członek Rady Dzielnicy Centrum Południe – na terenie której znajduje się wznoszony obiekt) złożyło w Prokuraturze Rejonowej w Zabrzu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienie przestępstwa przez prezydent Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz prezesa spółki Stadion Tadeusza Dębickiego.  Więcej…

 
Kontrolerzy NIK o tym, jak gmina buduje stadion: nierzetelne przygotowania, a inwestycja nie wiadomo za ile... Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora niedziela, 08 listopada 2015 08:31

stadion-1KONTROWERSJE WOKÓŁ STADIONU. W oficjalnym wystąpieniu pokontrolnym Najwyższa Izba Kontroli bardzo krytycznie oceniła proces inwestycyjny związany z budową stadionu Górnika Zabrze. Zastrzeżenia rozciągają się od spraw dotyczących wyboru projektu, aż po biznesplan mający zapewnić funkcjonowanie obiektu po oddaniu do użytku. Wytknięto także znacznie wyższe koszty inwestycji od pierwotnie zakładanych. Służby prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik odpierają te zarzuty i sugerują, iż kontrola miała zdyskredytować władzę samorządową miasta przed… ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi. Faktem jednak jest, iż NIK - mimo publicznie wytkniętych samorządowi błędów - nie zdecydował się na skierowanie zawiadomienia do prokuratury, a co uczynił np. w związku z budową stadionu we Wrocławiu. Więcej…

 
STADION GÓRNIKA. Budowlańcy nadrabiając stracony czas, łamią prawo i uprzykrzają życie mieszkańcom Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora niedziela, 02 sierpnia 2015 09:36

krzeslaINWESTYCJE. Dwa lata po pierwotnym terminie ukończenia budowy stadionu Górnika nadal nie brak kontrowersji wokół tej inwestycji. Tym razem nie chodzi jednak o jej koszty, ale bezsenne noce, jakie mieszkańcom okolicy - zwłaszcza ul. Damrota - od połowy czerwca fundują wykonawcy placu przed głównym wejściem do tego obiektu. Na nic zdają się interwencje zdesperowanych zabrzan, gdy mandaty za zakłócanie ciszy nocnej nakładane są na „szeregowych” robotników, a nie na firmę Mostostal GPBP. Wątpliwe też, by poskutkował jedyny wniosek do sądu o ukaranie szefa firmy, gdyż bronić go chce… sam wnioskodawca.

Więcej…
 
Kolejny stadionowy przetarg rozstrzygnięty Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 28 lipca 2015 15:43

krzeslaINWESTYCJE. 2 miliony 845 tys. 292,30 zł otrzyma firma Sportdata z Gdyni za wdrożenie nowego systemu zarządzania sprzedażą i kontrolą ruchu osobowego na nowym stadionie Górnika. Swoją pracę wyceniła na kwotę o 668 tysięcy złotych niższą niż konkurent, firma Wasko, która znana jest z aktualnego systemu sprzedaży biletów.

Więcej…
 
Jest zgoda! Górnik zagra przy Roosevelta Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora piątek, 24 lipca 2015 13:45

krzeslaPIŁKA NOŻNA - EKSTRAKLASA. Dobre wieści dla kibiców Górnika! W ubiegłym tygodniu inspektorzy budowlani wydali zgodę na użytkowanie dolnej części trybuny południowej, a wczoraj Komisja Licencyjna pozwoliła na rozgrywanie meczów w sezonie 2015/16 na stadionie im. Ernesta Pohla.

Więcej…
 
Jest zgoda inspektora nadzoru budowlanego na wykorzystanie połowy trybuny Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora poniedziałek, 20 lipca 2015 12:54

krzeslaINWESTYCJE. Wszystko wskazuje na to, że Górnik rozpocznie rozgrywki piłkarskie jednak w Zabrzu, nie w Bielsku-Białej. Wszystko dzięki zgodzie Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego na użytkowanie dolnej części południowej trybuny budowanego stadionu Górnika Zabrze. Tym samym uzyskano 5520 miejsc siedzących, co w pełni zadowala Polski Związek Piłki Nożnej. Ten bowiem od tego sezonu zakłada, że mecze odbywać się mogą na obiektach o pojemności co najmniej 4,5 tysiąca osób.

Więcej…
 
Pierwsze krzesełka na stadionie już są! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora poniedziałek, 08 czerwca 2015 13:37

1185 009INWESTYCJE. Od początku czerwca trwają prace montażowe krzesełek na trybunie południowej. Zainstalowane krzesełka będą w barwach Górnika: bieli, błękicie i czerwieni. Na trybunie od strony ul. Roosevelta powstanie również napis z białych krzesełek o treści "TORCIDA". Jak informuje wykonawca, dziennie będzie montowanych około 450 krzesełek. Prace powinny skończyć się więc za kilka tygodni. Więcej…

 
Kolejny przetarg na stadion rozstrzygnięty. Krzesła przyjadą z Krosna Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora wtorek, 21 kwietnia 2015 07:35

STADION-010

INWESTYCJE. Wczoraj rozstrzygnięto kolejny przetarg na budowę stadionu dotyczący dostawy i montażu krzeseł, wygrodzeń i barierek. Wygrała jedyna złożona oferta, które autorem jest konsorcjum firm Nowy Styl z Krosna i S-PRINT z Katowic. Swoje prace wycenili na blisko 15,5 miliona złotych. To nieco więcej niż inwestor przewidywał przeznaczyć na ten cel.

 

 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 1 z 6
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA