Erik Janża jutro być może zagra na mistrzostwach Europy, dzisiaj na pewno podpisał nowy kontrakt z Górnikiem! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    sobota, 15 czerwca 2024 19:11

Jedyny gracz Górnika, którzy bierze udział w trwających w Niemczech mistrzostwach Europy w piłce nożnej jednak pozostanie w naszym klubie na kolejne sezony. Słoweniec od początku deklarował, że pragnie nadal występować w naszym zespole, ale oczekiwał długiej, bo 3-letniej umowy. Górnik widział w tym ryzyko, wszak mówimy o 30-letnim zawodniku... Strony wypracowały jednak kompromis: podpisana dzisiaj umowa będzie ważna do 30 czerwca 2026 roku, ale zawiera opcję przedłużenia na jeszcze jeden rok.

Przypomnijmy, że Słoweniec gra w Górniku od 2019 roku i w ciągu tych pięciu lat zagrał w zabrzańskich barwach 160 razy. Zdobył wprawdzie tylko trzy gole, ale ma na koncie aż 30 asyst! Negocjacje dotyczące prolongaty jego umowy rozpoczęły się już w lutym. - Bardzo się cieszę, że Erik zostaje z nami. Rozmowy były długie i niełatwe, ale najważniejsze że ostatecznie mamy pozytywne zakończenie. Erik jest naszym kapitanem, ważną postacią na boisku, a także w szatni. Teraz kibicujemy Erikowi na Euro! - powiedział nowy dyrektor sportowy Górnika Zabrze, Łukasz Milik.
A zabrzanin ma szansę na debiut na mistrzostwach Europy już jutro (godz. 18), przy czym rywalem jego Słowenii będzie Dania.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA