XX Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych już w niedzielę! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    piątek, 22 września 2023 10:48

REAKTYWACJA. Nie udało się w 2020 roku, ani w kolejnych dwóch latach, ale idea Zabrzańskich Szosowych Wyścigów Rowerowych Niezrzeszonych jednak nie zamarła – dwudziesta edycja tej niepowtarzalnej imprezy odbędzie się w najbliższą niedzielę (24 września)!  W tym roku impreza przeznaczona jest tylko dla dzieci, młodzieży i seniorów. Nie zmienia się za to trasa: kolarze będą się ścigać na dwujezdniowym odcinku ul. Bytomskiej jadąc od skrzyżowania z ul. Hagera do ronda w Biskupicach i z powrotem (pętla długości 2700 metrów).

- Ograniczenie dla startujących jest spowodowane zmieniającymi się uwarunkowaniami infrastrukturalnymi, finansowymi, ale i potrzebą zdobycia doświadczenia przez nowych organizatorów, wspieranych merytorycznie przez poprzednich) – tłumaczy dyrektor zawodów, Bogumiła Szczęch. - Osoby w wieku 19-59 lat prosimy w tym roku o zrozumienie i cierpliwość, a za rok postaramy się zorganizować zawody już w pełnym wymiarze. Równocześnie wyścig odzyskuje amatorski charakter, bo nie ma już osobnej kategorii dla typowych zawodników.
Zapisy uczestników będą prowadzone w dniu zawodów przy linii startu - w godz. 12-13. W zależności od wieku kolarze-amatorzy będą mieli do pokonania 200 metrów (dzieci do lat 6), jedno okrążenie (7-9 lat, 10-12 lat i powyżej 60 lat) lub dwa (13-15 lat i 16-18 lat). W każdej kategorii zostanie sklasyfikowanych pięć pierwszych osób (osobno dla dwóch płci) przekraczających linię mety (pozostałe wyniki nie będą rejestrowane i podawane), dla medalistów przewidziano nagrody rzeczowe. Każdy ze startujących otrzyma dyplom uczestnictwa, zaś dzieci i młodzież także upominek. ZAPRASZAMY!

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA