Górnik w drodze na zgrupowanie w Austrii. Wcześniej wyjechał tam Włodarczyk, który został sprzedany do Sturmu Graz za 3 miliony euro Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 07 lipca 2023 11:48

Zgodnie z nakreślonym planem dzisiaj piłkarze Górnika wyruszyli do Austrii, konkretnie do znanego centrum sportów zimowych – Kitzbuhel, gdzie będą trenować i grać (zakontraktowano pięciu rywali do sparingów) do 16 lipca. Trener Jan Urban wziął na obóz takich zawodników jak - bramkarze: Daniel Bielica, Kamil Soberka, Mateusz Jeleń; obrońcy: Erik Janża, Rafał Janicki, Boris Sekulić, Michal Siplak, Aleksander Paluszek, Dominik Szala, Richard Jensen, Kryspin Szcześniak, Paweł Olkowski, Maksymilian Gandziarowski; pomocnicy: Damian Rasak, Robert Dadok, Daisuke Yokota, Lawrence Ennali, Filipe Nascimento, Kamil Lukoszek, Norbert Wojtuszek, Jakub Pochcioł, Nikodem Zielonka, Krzysztof Kolanko i napastnicy: Lukas Podolski, Piotr Krawczyk.

Jak widać w tej grupie brakuje Daniego Pacheco (ma przerwę w treningach z powodu urazu palca), ale przede wszystkim Szymona Włodarczyka. 20-letni napastnik przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do austriackiego SK Sturm Graz, za co Górnik - podobno - otrzyma 3 miliony euro! To naprawdę świetne pieniądze za może młodego i perfekcyjnie wykonującego rzuty karne gracza, który jednak - co pokazał miniony sezon - ma też duże ograniczenia. Tymczasem to drugi najlepszy w historii transfer naszego klubu, bo drożej udało się sprzedać jedynie Szymona Żurkowskiego (4,5 mln) do Fiorentiny. Majstersztyk!

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA