Trener Urban sprawdził Górnika w sparingu z liderem ekstraklasy. Poszło bardzo dobrze! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    sobota, 25 marca 2023 11:09

Górnik od soboty ma nowego-starego trenera - Janas Urbana, który od początku tygodnia wziął się do intensywnej do pracy z drużyną. Podsumowaniem pierwszego tygodnia treningów był piątkowym sparing z Rakowem Częstochowa, którego wynik napawa optymizmem. Owszem, to tylko mecz towarzyski, ale wygrana z liderem ma swoją wagę, a zabrzanie wygrali z Kłobucku z najsilniejszym obecnie zespołem w kraju 3-1 (1-1). Zabrzanie uzyskali prowadzenie już w 4 minucie (do siatki trafił Emil Bergstrom po dośrodkowaniu asyście Erika Janży), a po przerwie Dani Pacheco (65 minuta) oraz Anthony van den Hurk (69 minuta). W I połowie nasza drużyna zagrała w składzie: Bielica – Sekulić, Bergstrom, Kotzke, Szcześniak, Janža – Dadok, Mvondo (16′ Yokota), Vrhovec, Okunuki – Krawczyk, a po przerwie zagrali Sokół – Olkowski (55 Sekulić), Paluszek, Janicki, Szcześniak, Wojtuszek – Marosa, Rasak, Yokota (70 Pochcioł), Pacheco – van den Hurk. Zwraca uwagę brak Szymona Włodarczyka, za to swoją szansę dostali m.in. Piotr Krawczyk i Amadej Marosa, którzy wiosną byli praktycznie poza drużyną.

Pozostaje z nadzieją czekać na wznowienie rozgrywek ekstraklasy. Już w przyszły piątek (31 marca, godz. 20) derby z Piastem!