Górnik zatrzymał wicemistrza Polski. Paluszek i główka - gol! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    niedziela, 07 sierpnia 2022 21:24

Raków Częstochowa wygrał od początku lata sześć spotkań z rzędu (superpuchar, ekstraklasa, eliminacje Konferencji Europy), ale dzisiaj w Zabrzu ta jego zwycięska seria została przerwana. Górnik, który już w Radomiu pokazał nową jakość w grze obronnej, ponownie zagrał po profesorsku w defensywie, nie dopuszczając rywali do stworzenia dobrych sytuacji bramkowych, o zdobyciu bramki nie wspominająć. Po prawdzie, zabrzanie sami też przez długi czas nie byli w stanie przedostać się pod bramkę rywali, bo częstochowanie atakowali ich już na jego połowie. Jednak w 36 minucie na środku boiska Szymonowi Włodarczykowi udało się przechwycić piłkę na środku boiska, z którą następnie napastnik Górnika popędził na bramkę Rakowa i znalazł się "sam na sam" z bramkarzem gości, tyle że oddał w sumie łatwy do obrony strzał (a po drugiej stronie pola karnego na podanie czekał Podolski). Co się jednak odwlecze... Pod koniec I połowy z rzutu rożnego dośrodkowywał Erik Janża, a w polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył młodzieżowiec Aleksander Paluszek, który głową zdobył swojego pierwszego w ekstraklasie gola.

W II połowie trener gości rzucił już do gry już wszystkich najlepszych zawodników (w stosunku do ostatniego meczu w wyjściowym składzie było siedmiu nowych zawodników; zgodnie z zapowiedziami w kadrze Rakowa nie było jednak pozyskanego z Górnika w tym tygodniu Bartosza Nowaka), ale dla częstochowian było już za późno. Górnik raz zdobytego prowadzenia już nie oddał: bronił się mądrze, a w końcówce Paweł Olkowski mógł przypieczętować wygraną drugim golem, ale z dogodnej pozycji spudłował.

Po tym zwycięstwie Górnik - z dorobkiem sześciu punktów - awansował na siódme miejsce w tabeli, a w zanadrzu ma jeszcze do rozegrania mecz zaległy (z Lechią Gdańsk).