Inni grali o punkty, Górnik tylko towarzysko. Pierwszy występ Jensena Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    poniedziałek, 25 lipca 2022 19:49

Przed chwilą zakończył się ostatni formalnie mecz drugiej kolejki piłkarskiej ekstraklasy, w której Stal Mielec zremisowała 1-1 z Radomiakiem Radom. Ten ostatni zespół będzie zaś kolejnym rywalem Górnika Zabrze, który wszak w ubiegły weekend – podobnie, jak sześć innych zespołów – nie zobaczyliśmy w ligowej rywalizacji. Z powodu gry w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, trzy kluby wystąpiły o przełożenie krajowych spotkań, skutkiem czego odwołano także mecz Lechia Gdańsk – Górnik. Zabrzanie, żeby pozostać w meczowym rytmie, zagrali więc w sobotę nie o punkty, lecz tylko sparing, w którym pokonali ukraiński Ruch Lwów 4-2 (2-1). Gole dla zabrzan w tym spotkaniu zdobyli: Paweł Olkowski (18 minuta), Szymon Włodarczyk (42 minuta) i Dani Pacheco (84 i 86 minuta), który w końcówce przechylił szalę wygranej na stronę gospodarzy. Wydarzeniem meczu był jednak przede wszystkim pierwszy występ w barwach Górnika 26-letniego Fina Richarda Jensena.

To gracz, który w poprzednim sezonie występował w Roda JC Kerkrade, a więc w drugiej lidze holenderskiej (32 spotkania, 2 gole) i w ubiegłym tygodniu podpisał z naszym klubem roczny kontrakt. Teraz czekamy na jego debiut już w ekstraklasie. Być może dojdzie do niego już w sobotę (30 lipca, godz. 17.30) w meczu Radomiak – Górnik?